|
|
کدخبر: 9755

رئیس ستاد مرکزی اربعین تاکید کرد؛

چشم انداز روشنی درخصوص بازگشایی مرز‌ها وجود ندارد

 چشم انداز روشنی درخصوص بازگشایی مرز‌ها وجود ندارد

رئیس ستاد مرکزی اربعین گفت: محدودیت تردد از مرز‌ها همچنان به طور جدی ادامه دارد و هیچ چشم انداز روشنی درخصوص بازگشایی مرز‌ها وجود ندارد.

به گزارش جدید پرس:

 سید مجید میراحمدی در گفتگوی زنده با شبکه خبر درخصوص ادامه اعمال محدودیت‌ برای مرز‌های غربی کشور افزود: این محدودیت‌ها همچنان به طور جدی ادامه دارد و هیچ چشم انداز روشنی وجود ندارد، هرچقدر زمان جلوتر می‌رود و به اربعین نزدیک تر می‌شویم شرایط سخت‌تر می‌شود. بنابراین توصیه و تاکید ما این است که هموطنان از این سفر معنوی منصرف شوند، ما تغییری در وضعیت نداده ایم و فعلا چشم اندازی هم برای تغییر وجود ندارد.

وی اضافه کرد: انتظار این است که حتما به این مسائل دقت شود، برخی از هموطنان با خودرو‌های شخصی به مرز آمده اند، در جاده‌های شرقی از تردد آن‌ها به سوی عراق ممانعت شده و همین امر موجب ترافیک سنگین در این مسیر شده است که این موضوع برای خودرو‌های امدادی و اتوبوس‌هایی که در حال بازگرداندن زائران از عراق به ایران هستند، مشکلاتی ایجاد می‌کند و باعث آزار و اذیت کسانی می‌شود که سفرشان را کوتاه کرده اند و در حال مراجعه به کشور هستند.

مجری: اشاره کردید پلیس راهور به سمت شهر‌های دارای پایانه مرزی به سمت عراق، محدودیت‌هایی برقرار کرده است یعنی به طور کلی اجازه عبور به سمت مرز‌های غربی داده نمی‌شود؟
رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: پلیس تلاش می‌کند این کار را انجام دهد البته این مسئله مشکلاتی را برای سایر کسانی که ساکن این مناطق هستند و در این جاده‌ها تردد می‌کنند ایجاد کرده است که تنها راه ممکن برای مدیریت آن، این است که هموطنان با پلیس همراهی و همکاری کنند و سفر خود را به تاخیر بیندازند تا در شرایط بهتری این کار را انجام دهند.

مجری: قبل از صحبت‌های شما و قبل از ارتباط تلفنی، تصاویر مستقیمی از پایانه مرزی مهران پخش کردیم، که تعداد زیاد از مسافران همچنان پشت مرز‌ها منتظرمانده اند، تاکید می‌کنیم که این افراد کسانی هستند که از روز‌های گذشته در مرز‌ها حاضرند، در این زمینه اقدامی انجام شده است؟

میراحمدی گفت: بخشی از این‌ها کسانی هستند که در جاده‌ها بودند و به هر شکلی خود را به پایانه‌های مرزی رسانده اند، تلاش می‌کنیم در تعامل با طرف عراقی بتوانیم شرایط عبورشان را فراهم کنیم، ولی با فرض فراهم کردن شرایط برای این افراد، توصیه اکید می‌کنیم هموطنان از مراجعه به مرز‌ها منصرف شوند.

وی تاکید کرد: با توجه به ازدحام جمعیت آن سوی مرز، مشکلات حمل و نقل و گرمای شدید هوا (۵۰ درجه)، اکیداً توصیه می‌کنیم هموطنان به مرز‌ها مراجعه نکنند زیرا شرایط موجود برای آنها مخاطراتی دربر دارد.

 

ارسال نظر