|
|
کدخبر: 14538

عصبانیت اروگوئه‌ای‌ها از داوری فغانی/ آلونسو: طبق قوانین فیفا پنالتی نبود

عصبانیت اروگوئه‌ای‌ها از داوری فغانی/ آلونسو: طبق قوانین فیفا پنالتی نبود

تصمیم داور ایرانی دیدار تیم‌های ملی فوتبال پرتغال و اروگوئه در اعلام پنالتی حسابی جنجالی شد.

به گزارش جدید پرس:

دیگو آلونسو، سرمربی اروگوئه، پنالتی پرتغال در دومین بازی گروهی شاگردانش را عامل خروج تیمش از جام جهانی دانست.

پیروزی ۲-۰ مقابل غنا در روز جمعه برای کسب جواز صعود کافی نبود و به دلیل برتری کره جنوبی برابر پرتغال، اروگوئه در رده سوم ایستاد. دانیل سیبرت در نیمه دوم بازی شب گذشته درخواست پنالتی بازیکنان اروگوئه را رد کرد که موجب عصبانیت آن‌ها شد.

با این وجود، دیگو آلونسو، سرمربی اروگوئه به دلیل پنالتی دیدار گذشته تیمش عصبانی است و علیرضا فغانی را به نوعی مقصر این اتفاق می‌داند.

خوزه ماریا گیمنز، مدافع اروگوئه برابر برونو فرناندز، بازیکن پرتغال زمین خورد، توپ در حین انجام این کار به دست او برخورد کرد. دستورالعمل IFAB بیان می‌کند که این صحنه خطا نیست، اما عبدالله المری، مسئول سیستم کمک داور ویدیویی آن دیدار، به داور ایرانی، علیرضا فغانی دستور داد تا تصمیم را بررسی کند.

فغانی ضربه پنالتی را اعلام کرد که توسط فرناندز به گل تبدیل شد و بازی دو بر صفر به سود پرتغال به پایان رسید. اگر آن بازی با نتیجه یک بر صفر تمام می‌شد، اروگوئه شب گذشته صعود می‌کرد. آلونسو گفت: ما به خاطر پنالتی دیدار مقابل پرتغال و به دلیل تفاضل گل از جام جهانی حذف شده‌ایم. خطا اعلام شد، اما طبق قوانین فیفا پنالتی نبود. اینکه دقیقا چه ارتباطی وجود داشته است نامشخص است.

 

منبع: موج
ارسال نظر