|
|
کدخبر: 13500

ترامپ روسیه را مقصر موشک شلیک شده به لهستان دانست

ترامپ روسیه را مقصر موشک شلیک شده به لهستان دانست

​رئیس جمهور سابق آمریکا در جریان سخنرانی در تفرجگاهش در پام بیچ ایالت فلوریدا مشهور به "مارالاگو"، روسیه را مقصر موشک شلیک شده به طرف لهستان دانست.

به گزارش جدید پرس:

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روسیه اتهامات دال بر اینکه موشک اصابت کرده به روستای مرزی پسوودوف واقع در شهر لوبلین لهستان را شلیک کرده است، رد و این اقدام را به عنوان تلاشی تعمدی برای تشدید تنش‌ها در اوکراین توصیف کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا سه‌شنبه شب در جریان این سخنرانی که به منظور اعلام نامزدی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا برگزار کرده بود، گفت: درست امروز موشکی احتمالا از سوی روسیه به طرف لهستان شلیک شد و مردم بدون شک وحشت‌زده و هراسان شده‌اند.

این در حالی است که جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا چند ساعت قبل اعلام کرده بود، بعید است موشک اصابت کرده به لهستان از سوی روسیه شلیک شده باشد اما واشنگتن و متحدنش از تحقیقات لهستان در مورد این رویداد حمایت می‌کنند.

بایدن تاکید کرد که مطمئن خواهد شد اصل ماجرا مشخص شود تا بتوانند اقدامات مناسب بعدی را اتخاذ کنند.

بایدن این اظهارات را به دنبال نشستی در بالی با رهبران فرانسه، انگلیس، آلمان، ژاپن، اسپانیا، هلند، ایتالیا، کانادا و اتحادیه اروپا مطرح کرد.

آندژی دودا، رئیس جمهور لهستان اعلام کرده که تا به این لحظه اسناد و مدارک قاطعانه‌ای درباره اینکه چه گروه یا کشوری این موشک‌ها را شلیک کرده، در اختیار ندارد اما افزود، به احتمال زیاد این موشک‌ها ساخت روسیه بودند.

وی تاکید کرد، در حال حاضر هیچ نشانه‌ای دال بر احتمال تکرار این شلیک موشکی وجود ندارد.

 

ارسال نظر