|
|
کدخبر: 13197

بلاتر: من اگر هنوز رئیس فیفا بودم ایران را از جام جهانی حذف می‌کردم!

بلاتر: من اگر هنوز رئیس فیفا بودم ایران را از جام جهانی حذف می‌کردم!

سپ بلاتر، رئیس اسبق فدراسیون بین‌المللی فوتبال در گفت‌و گو با یک نشریه سوئیسی، مدعی شد که ایران باید از جام جهانی کنار گذاشته شود.

به گزارش جدید پرس:

وی در گفت‌وگو با نشریه بلیک مدعی شد که اگر همچنان سکان‌دار فیفا بود، ایران را از جام جهانی ۲۰۲۲ حذف می‌کرد: این غیرقابل درک است که «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا موضع روشنی در مورد ایران اتخاذ نکرده است.

به گزارش ایرنا؛ بلاتر تازه‌ترین شخصیت غربی است که با حمایت از اغتشاشات در ایران که به بهانه درگذشت «مهسا امینی» آغاز شده، اقدام به تحریک جوامع بین‌المللی علیه ایران کرده است. 

رئیس اسبق فیفا که پرونده کلاهبرداری‌ها و رسوایی‌های مالی وی همچنان مفتوح است، همچنین مدعی شده است اینکه جیانی اینفانتینو، رئیس کنونی فیفا در قبال ایران موضعی شفاف اتخاذ نمی‌کند، قابل درک‌ نیست!

این در حالی است که اینفانتینو، به‌تازگی در نامه‌ای به کشورهای عضو این نهاد و حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲، با اتخاذ موضعی «روشن»، از آنها خواسته تا به‌جای کشاندن جنگ‌های ایدئولوژیکی و سیاسی به جام جهانی، تنها و تنها بر فوتبال تمرکز کنند.

بلاتر پیش‌تر در اظهاراتی مدعی شده بود که اعطای امتیاز میزبانی به قطر «اشتباه» بوده و  فرانسه با اعمال فشار بر فیفا، میزبانی را به این کشور داده است!

 

منبع: ایرنا
ارسال نظر