|
|
کدخبر: 10675

چه کسانی معاف از سربازی می شوند؟

چه کسانی معاف از سربازی می شوند؟

رییس سازمان وظیفه عمومی گفت: تمامی افرادی که مشمول غایب بودند از سال ۹۴ تا ۹۷ یعنی بیش از ۸ سال غیبت داشتند که می‌توانستند با پرداخت جریمه کارت معافیت داشته باشند و دیگر خبری از خرید خدمت نیست و مهلتش تمام شده است.

به گزارش جدید پرس:

سردار مهری گفت: تمامی افرادی که مشمول غایب بودند از سال ۹۴ تا ۹۷ یعنی بیش از ۸ سال غیبت داشتند که می‌توانستند با پرداخت جریمه کارت معافیت داشته باشند و دیگر خبری از خرید خدمت نیست و مهلتش تمام شده است.مهری گفت: تمامی افرادی که در بازی‌های المپیک بتوانند مقام بیاورند معافیت به آنها تعلق می‌گیرد. سه رشته فوتبال، والیبال و بسکتبال هم شامل معافیت هستند، در نتیجه تمامی افرادی که ورزشکار هستند می‌توانند از قانون سرباز قهرمان استفاده کنند.

رئیس سازمان وظیفه عمومی بیان کرد: تمامی افرادی که از طرف بنیاد ملی نخبگان به عنوان نخبه اعلام می‌شوند فقط دوره آموزشی دارند و باقی مدت سربازی بر آنها بخشیده می‌شود و به آنها کارت پایان خدمت داده می‌شود.

وی گفت: نخبگان غایبی که خارج از کشور هستند اگر پروژه تحقیقاتی در کشور انجام دهند نیز برایشان کارت پایان خدمت صادر می‌شود.

 

 

ارسال نظر

نظرات شما
  • کیوان نوری 0

    سلام سردارعزیز...
    آیاکسانی که ازجوانی وهزارآرزویشان برای خدمت به پدرومادرورسیدگی به وضعیت درمانی آنان گذشتن آیاقهرمان نیستن
    آیاکیانی که بدون هیچ پشتوانه مالی زیربارمشکلات رفتن وبانون کارگری خرج درمیارن آیاقهرمان نیستن وفقط کسانی که بخاطرشوق اشتیق خودشان به ورزش روآورده اندوازهمه لحاظ حمایت میشوندوجوانی کردندومیلیاردی دستمزدمیگرن که مقام بیارن وتاهفت نسلشان تامین هستندقهرمان حساب میشوندوازسربازی معاف میشوندپس این کجاش عدالت عدل علی وعدالت اجتماعی است......همیشه قشرضعیف بایدتاوان بدهد...توروخدایک فکری برای مایی که یکمقدارازقسط سربازیمون مونده بکنیدویک فرصت کوتاه بدهید