|
|
کدخبر: 8932

وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن ابلاغ شد

وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن ابلاغ شد

مصوبه هیئت دولت در خصوص افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد ابلاغ شد.

به گزارش جدید پرس:

محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت وزیران در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی به ۲۰۰ میلیون تومان را به وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ کرد.

بر اساس این مصوبه، تسهیلات ساخت مسکن روستایی از ۱۰۰ به ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۸ درصد، سفته زنجیره‌ای و بازپرداخت ۲۰ ساله (شامل مجموع دوره بازپرداخت و سود دوره مشارکت مدنی) افزایش می‌یابد.

متقاضیان می‌بایست سند مسکن روستایی را نزد بانک عامل وثیقه گذاری کرده و همچنین فرم «ج» آنها سبز باشد به این معنا که سابقه ۵ سال سکونت دائم در روستای مورد نظر را داشته و تا کنون از تسهیلات مسکن روستایی استفاده نکرده باشند.

مابه التفاوت سود این تسهیلات با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار که در حال حاضر ۱۸ درصد است را وزارت راه و شهرسازی مکلف است از محل صندوق ملی مسکن متعهد شده و بانک مرکزی از این محل به بانک‌های عامل پرداخت می‌کند.

ضمن اینکه سازمان برنامه و بودجه مکلف شده ما به التفاوت این نرخ سود (۱۳ درصد) را در بودجه‌های سنواتی در قالب بخشی از هزینه‌های صندوق ملی مسکن لحاظ کند.

 

 

وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن ابلاغ شد

وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن ابلاغ شد

 

ارسال نظر

نظرات شما
 • unknown 0

  چرا دروغ میگید وقتی میریم بنیاد مسکن میگن به ما چیزی نگفتن خبری از وام نیست

 • unknown 0

  سلام خسته نباشید لطفا پیگیری کنید بنيادمسکن میریم مگین به مادستور نیامده بانک میریم میگن به ماابلاغ نشده توراخدا پيگيري کنید

 • اکبر 0

  خسته شدیم از دروغ به امید وام موندیم الان 10 ماهه تو کوچه می‌خوابیم .الانم بیان بگن شرایط وام عوض شد یا وام‌ ندن ما کلا تو کوچه می‌مونیم تو زمستون

 • ... 0

  به حمد الهی این دفعه دیگه میدن ؟یا سرکاریه؟ الان یکساله صبر کردیم تا دیروز میگفتن متمم میخوره حالا میگن نمیدن؟ چرا؟ خدارو خوش مییاد این همه مارو علاف کردین باز حالا بگین نمیدیم؟