|
|
کدخبر: 9663

عبور از مرز برای چه کسانی آزاد است؟

عبور از مرز برای چه کسانی آزاد است؟

احمد وحیدی گفت: فقط کسانی درحال عبور از مرز مهران هستند که از قبل در این پایانه حضور داشتند و تعدادی از زائران نیز در استان ایلام بودند که به تدریج در حال عبور هستند.

به گزارش جدید پرس:

احمد وحیدی وزیر کشور در گفت‌وگوی تلویزیونی درباره آخرین وضعیت مرزها برای عبور زائران اربعین، گفت: بنده الان در پایانه مهران و مرز استان ایلام با کشور عراق حضور دارم، اینجا عده‌ای از عزیزان ما عازم کربلا و عده ای نیز در حال آمادن هستند، اما کسانی در حال عبور از مرز هستند که از قبل در این پایانه حضور داشتند و تعدادی از زائران نیز در استان ایلام بودند که به تدریج در حال عبور هستند.

وی افزود: دیروز و شب گذشته حجم بسیار زیادی از زائران از عازم مرزها عراق شده‌اند و از آنجا که طرف عراقی نیز ظرفیت این حجم از تردد زائر با این سرعت را ندارد، این عزیزان پشت مرزها و گیت‌های ورودی عراق معطل مانده بودند که اذیت شدند، بنابراین صلاح هم نیست که چنین تجمعات گسترده‌ای در مرزها داشته باشیم.

وزیر کشور اظهار کرد: ما نگران سلامت مردم هستیم، بنابراین کار باید بسیار کنترل شده باشد به همین دلیل عرض کردیم که عزیزان از مبدأ به سمت مرزها حرکت نکنند، زیرا شرایط بسیار پرازدحام است.

وحیدی تصریح کرد: در صورتی که شرایط فراهم شود و بتوانیم به موقع و به طور مناسب عزیزان را از مرز عبور دهیم و دوستان عراقی نیز این بستر را فراهم کنند تا با سرعت زیاد عزیزان را عبور دهند و از طرف دیگر در آن سوی مرز نیز تعداد مناسب اتوبوس فراهم شده باشد، خدمت مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

 

منبع: فارس
ارسال نظر