|
|
کدخبر: 9867

برجام بر بازار خودرو چه تاثیری گذاشت؟

برجام بر بازار خودرو چه تاثیری گذاشت؟

رکود این روزهای بازار خودرو عمیق تر از گذشته شده است،‌ با این وجود حداقل اثر این رکود را نمی توان در کاهش قیمت ها مشاهده کرد. نهایی شدن آیین نامه واردات خودرو، مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه، وعده ورود خودروهای وارداتی به ایران تا آذر ماه و ... هیچ یک نتوانست به کاهش محسوس قیمت ها در بازار خودرو منتج شود. امروز هم بازار خودرو همانند روزهای گذشته بود و به جز تغییر قیمت در برخی از مدل‌ها، شاهد اتفاق خاصی نبودیم.

به گزارش جدید پرس:

بازار خودرو همانند سایر بازارها چشم به آینده برجام دارد و تا زمانی که تکلیف آن مشخص نشود،‌ نمی‌توان انتظار تغییر محسوسی در روند بازار را داشت. هر چند که سیاست‌گذاران سعی می کنند که با رویکردهایی همچون واردات خودرو، افزایش تیراژ تولید و فروش خودرو در سامانه یکپارچه کمی از التهاب بازار بکاهند اما باید قبول کنیم که فعلاً همه چیز به برجام گره خورده است. بنابراین در شرایطی که اخبار امیدوارکننده ای از برجام شنیده نمی شود، نباید انتظار کاهش قیمت خودرو را داشت.

 

قیمت ایران خودرو

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در نسخه فول ۲ میلیون کاهش قیمت به ثبت رساند و به ۳۵۷ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما هم روند کاهشی خود را متوقف کرد و با وجود کاهش ۳۰ میلیونی از اواخر مرداد، چند روزی است که بدون تغییر به معاملات ادامه می دهد.

دیگر خودروی خانواده پژو یعنی پژو پارس XU7 هم با کاهشی دو میلیونی معاملات امروز را پشت سر گذاشت و ۳۰۵ میلیون تومان معامله شد.

 

تارا دنده ای جدیدترین محصولات ایران خودرو که مدت زیادی است بین قیمت ۴۴۰ تا ۴۵۵ میلیون تومانی نوسان دارد،‌ امروز روندی کاهشی داشت و قیمت ۴۴۲ میلیون تومانی را با ۶ میلیون کاهش به ثبت رساند.

 
 

قیمت ایران خودرو

قیمت سایپا

برای گروه محصولات سایپا امروز هم مطابق روزهای گذشته بازار اتفاق خاصی رخ نداد. در این روزها حتی خودروی کوییک معمولی که نوسانات قیمتی نسبتا زیادی داشت تغییری  در قیمت خود ندارد و همچنان با ثبات قیمتی مواجه است.

البته باید در نظر داشت قبل از ورود به این موج ثبات قیمت ها روند قیمتی اکثر مدل خودروهای گروه سایپا کاهشی بوده و این سکون نیازمند شوکی برای شروع مجدد کاهش یا افزایش قیمت ها است.

قیمت سایپا

 

منبع: اقتصاد آنلاین
هم اکنون دیگران می‌خوانند
ارسال نظر