|
|
کدخبر: 9814

کدام خودروی پرفروش چینی ارزان‌تر از پراید است؟

کدام خودروی پرفروش چینی ارزان‌تر از پراید است؟

وولینگ هونگ گوانگ mini یا وولینگ مینی EV، یکی از خودروهای محبوب و پرفروش در چین است. خودرویی که محصول مشترک وولینگ با جنرال موتورز است

به گزارش جدید پرس:

وولینگ هونگ گوانگ mini یا وولینگ مینی EV، یکی از خودروهای محبوب و پرفروش در چین است. خودرویی که محصول مشترک وولینگ با جنرال موتورز است که سال ها قبل در کره با مشارکت کیا ، پراید را تولید کرده بودند با قیمت حدود ۴۵۰۰ دلار یعنی کمتر از قیمت یک پراید در بازار ایران ، چیزی حدود ۱۳۵ میلیون تومان. یک خودروی با آلایندگی کم و مناسب برای سفرهای درون شهری و خانواده های کم جمعیت. مدلی از خودروسازی که احتمالا برای عبور از آلایندگی شهرهایی مثل تهران باید در دستور کار خودرسازان ایرانی قرار بگیرد. دیجیاتو از ویژگی های این خودرو نوشته است.

وولینگ هونگ گوانگ mini یا وولینگ مینی EV، یکی از خودروهای محبوب و پرفروش در چین است. این خودرو براساس کنسرسیوم مشترک جنرال موتورز و سایک توسعه یافته است. وولینگ هونگ گوانگ EV یکی از پرفروش‌ترین خودروهای چین است که حتی می‌تواند عنوان پرفروش‌ترین خودرو جهان را نیز به خود اختصاص دهد. با توجه به استقبال گرم مشتریان چینی از وولینگ هونگ گوانگ EV، شرکت سازنده تصمیم گرفته است تا نسخه کانورتیبل از این خودرو را نیز به بازار عرضه کند. بنابر اعلام شرکت سازنده، از پنج سپتامبر تاکنون ۱۱۳ هزار درخواست برای خرید وولینگ مینی EV کانورتیبل ثبت شده است.

وولینگ هونگ گوانگ EV کانورتیبل از یک سقف جمع‌شونده با بافت نرم بهره‌مند است که به صورت نیمه اتوماتیک باز و بسته می‌شود. آفتاب‌گیرهای خودرو نیز با طرح رنگ قرمز و مشکی ساخته شده‌اند. ابعاد و اندازه این خودرو کوچک چینی عبارتند از: ۳۰۵۹/۱۵۲۱/۱۶۱۴ میلی متر. همچنین فاصله بین دو محور وولینگ هونگ گوانگ EV نیز معادل ۲۰۱۰ میلیمتر است.

 

ماشین چینی وولیوینگ

دیگر مشخصات وولینگ مینی EV کانورتیبل

علاوه بر سقف جمع شونده، وولینگ مینی EV چند تفاوت کوچک دیگر نیز با نسخه استاندارد دارد. برای مثال چراغ‌های جلو این خودرو بزرگتر از نسخه استاندارد هستند. همچنین درون چراغ‌ها طرح X‌ شکل دیده می‌شود که باکیفیت است. چراغ‌های روشنایی در روز نیز به سبک حرف C طراحی شده‌اند.

 

منبع: اقتصاد نیوز
ارسال نظر