|
|
کدخبر: 25316

ادغام صنعت و بازرگانی با صنعت خودرو چه کرد؟

ادغام صنعت و بازرگانی با صنعت خودرو چه کرد؟

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شما هر چیزی را که انکوباتوری رشد دهید، یک موجود ضعیف و علیل و پرهزینه می‌شود. خودروسازی متاسفانه دچار چنین بلایی شده است. این بلایی است که امروز سر لوازم‌خانگی می‌آید.

به گزارش جدید پرس:

محمدصادق مفتح در کافه‌خبر در پاسخ به این پرسش که ادغام وزارت صنایع و بازرگانی چه تاثیری روی حوزه خودرو داشته است؟ افزود: مشکل بخش خودرو شاید به ادغام زیاد ارتباط نداشته باشد؛ مسایل دیگری وجود دارد.

وی عنوان کرد: شما هر چیزی را که انکوباتوری رشد دهید، یک موجود ضعیف و علیل و پرهزینه می‌شود. خودروسازی متاسفانه دچار چنین بلایی شده است. این بلایی است که امروز سر لوازم‌خانگی می‌آید.

قائم مقام سابق وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: شما فکر می‌کنید مشکل ما در حال حاضر دو خودروساز کشور است؟ مشکل ما در حوزه خودرو، قطعه‌سازان هستند که در باد انحصار خوابیده‌اند. به‌هرحال گردش مالی زیاد، توان سیاسی پیدا می‌کند. این دو خودروساز کتکش را می‌خورند.

مفتح متذکر شد: هر چه را که تحت حمایت دولت قرار دهید، یک موجود پرهزینه کم‌درآمد می‌شود. ما می‌گوییم توسعه صادرات. سوال این است که وقتی در داخل کشور با ضرب و زور تولید می‌کنید، صادرات چه مفهومی دارد. این در حالی است که در سوریه، شوروی سابق، ونزوئلا و... کارخانه زدند.

وی یادآور شد: وقتی شرایط این‌گونه باشد، جنبه شعاری و شویی ماجرا نسبت به جنبه تجاری غلبه پیدا می‌کند. آنچه که امروز در حوزه خودرو دیده می‌شود، به یکی دو سال گذشته مربوط نمی‌شود.

 

منبع: خبر آنلاین
خواندنی‌ها
ارسال نظر