|
|
کدخبر: 12791

خودروی داخلی در یک ماه 18 میلیون گران شدند!

خودروی داخلی در یک ماه 18 میلیون گران شدند!

خودروهای پرطرفدار داخلی در نیمه آبان 1401 با رشد یک تا 18میلیونی قیمت نسبت به هفته اول این ماه در بازار عرضه شدند.

به گزارش جدید پرس:

ارزیابی بازار خودرو نشان می دهد، پرطرفدارهای داخلی در نیمه آبان هفته عجیبی داشتند، بطوریکه در اولین روزهای این هفته شاهد آرامش در این بازار بودیم و بیشترین خودروهای پرطرفدار بدون تغییر راهی بازار شدند، اما با نزدیک شدن به آخرین روزهای هفته بازار خودرو در حرکتی ناگهانی با رشد قابل توجه روبرو شد.

ارزیابی بازار خودرو نشان دهنده آن است که در مدت زمان مورد بررسی بیشترین رشد قیمت از میان 12 محصول ارزیابی شده ایران خودرو و سایپا به «هایماS7» رسید و این خودرو در بازار رشدی 18 میلیونی را نسبت به هفته قبل تجربه کرد. پس از آن «سمند LX با موتور EF7»، «دنا پلاس توربو اتومات»،‌ «دنا معمولی» با رشدی سه تا 9 میلیون تومان در بازار قیمت گذاری شدند و خودروهای پرطرفدار بازار به جز «تیبا صندوقدار» و «شاهین» رشدی یک میلیونی در بازار داشتند.

 رشد قیمت خودرو در این هفته با رشد نرخ دلار هم مسیر بود بطوریکه دلار که در ابتدای هفته با نوسان اندک قیمت گذاری می شد در آخرین روزهای هفته رکورد رشد قیمت را زد. از سوی دیگر افزایش تنش میان ایران و آمریکا و تهدیدات مطرح شده از سوی آمریکا نیز بر رشدقیمت خودرو در بازار اثرگذار بوده است. در روزهای اخیر وال استریت ژورنال در گزارشی از ادعاهای جدید واشنگتن علیه تهران خبر داد؛ گزارشی که ادعا می کرد یکی از مقام های آمریکایی روز سه‌شنبه با تایید دریافت اطلاعات از طرف عربستانی آن را یک «تهدید واقعی» توصیف کرده است. این گزارش مدعی شده ایران تهدیدهایی علیه عربستان صورت داده و نظامیان آمریکایی در حالت آماده‌باش قرار گرفته اند. این ادعا موجب شد تا بازار خودرو که مشتری چندانی هم ندارد به ناگهان از خواب زمستانی که به استقبال آن رفته بود بیدار شود و رشد قیمت را تجربه کند.

قیمت کوییک در بازار خودرو

ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که این هفته خانواده کوییک در بازار هم رشد قیمت داشته و هم بدون تغییر در بازار عرضه شده اند. رصد بازار نشان دهنده آن است که «کوییکR » با افزایش یک میلیونی در بازار 222 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «کوییک معمولی» هم با رشدی یک میلیونی در بازار 212 میلیون تومان قیمت خورد. اما «شاهین» بدون تغییر در بازار در بازار 368 میلیون تومان دست به دست شد.

شاهین 13

از سوی دیگر رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است این هفته «تیبا صندوقدار» در بازار بدون تغییر 200 میلیون قیمت خورد،اما‌ «تیبا 2 معمولی» با رشد 2 میلیونی در بازار 212 میلیون تومان دست به دست شد. قیمت «ساینا» هم با رشد2 میلیونی در بازار به 213 میلیون تومان رسید.

تیبا 13

قیمت پژو در بازار

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که «پژو 207 دنده ای» در بازار با رشد 2 میلیونی 414 میلیون تومان قیمت داده شد.

پژو 13

قیمت سمند در بازار​

اما «سمند LX با موتورEF7» هم با افزایش 9 میلیونی در بازار 355 میلیون تومان دست به دست شد.

سمند 13

قیمت سایر پرطرفدارها

در میان سایر خودروهای پرطرفدار بازار هم «دنا پلاس توربو اتومات» این هفته با رشدی 5 میلیونی در بازار 530 میلیون تومان دست به دست شد و  «دنا معمولی» هم با افزایش سه میلیونی در بازار 414 میلیون تومان قیمت گذاری شد. اما «تارا دنده ای» یکی دیگر از خودروهای پرطرفدار بازار نیز این هفته با رشد یک میلیونی 441 میلیون تومان قیمت خورد.

تارا 13

قیمت هایما S7

اما ارزیابی بازار از روند قیمتی «هایما S7» از رشد قیمت عجیب این خودرو حکایت دارد. قیمت این خودرو در این هفته با رشد 18 میلیونی در بازار به 970 میلیون تومان رسید.

هایما 13

 

 

 

 

منبع: اقتصادنیوز
ارسال نظر