|
|
کدخبر: 24454

خطر بزرگ اینجاست/ بزرگ‌تر از گرمایش جهانی و دیگر تهدیدات

خطر بزرگ اینجاست/ بزرگ‌تر از گرمایش جهانی و دیگر تهدیدات

«جفری هینتون» که به عنوان پدرخوانده هوش مصنوعی شناخته می‌شود در مصاحبه اخیرش از دغدغه‌های خود در مورد فناوری هوش مصنوعی می‌گوید.

به گزارش جدید پرس:

جفری هینتون از پیشگامان حوره فناوری است که بعد از یک دهه فعالیت در گوگل، هفته گذشته کار خود را ترک کرد و اکنون در مورد خطرات و تهدیدهای هوش مصنوعی می‌گوید. وی سابقه فعالیت درخشانی در حوزه هوش مصنوعی دارد و در سال ۲۰۱۸ نیز برنده جایزه تورینگ شده است. اما اکنون نسبت به هوش مصنوعی نگاهی نگران کننده دارد.

پدرخوانده هوش مصنوعی از دغدغه‌های خود در مورد این فناوری می‌گوید

جفری هینتون به عنوان یکی از پیشگامان فناوری، به صورت شفاف در مورد نگرانی‌های خود در مورد هوش مصنوعی صحبت می‌کند. او نگران است که روزی فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی روزی بتواند هوشمندتر از انسان‌ها باشند و کنترل سیاره ما را برعهده بگیرند.

وی در زمینه شبکه‌های عصبی فعالیت‌هایی را انجام داده است ولی حالا در مورد فناوری هوش مصنوعی نگاه دیگری دارد و آن را تهدیدی بالقوه می‌داند و آن را با تغییرات آب و هوایی مقایسه کرده است. وی می‌گوید با وجودی که تغییرات آب و هوایی اهمیت زیادی دارد ولی اکنون موضوع تهدیدآمیز دیگری نیز سیاره ما را تهدید می‌کند و باید به آن توجه کنیم.

هینتون معتقد است که می‌توان جلوی تغییرات آب وهوایی را گرفت و آن را متوقف کرد ولی اگر روزی هوش مصنوعی به رشد تهدیدآمیز خود ادامه دهد، نمی‌توانیم کار خاصی انجام بدهیم و این وضعیت از نظر او نگران کننده است.

 

منبع: دیجیاتو
خواندنی‌ها
ارسال نظر