|
|
کدخبر: 19800

رونمایی از لباس ناسا برای ماه ، قیمت :۱۰۲۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان!

رونمایی از لباس ناسا برای ماه ، قیمت :۱۰۲۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان!

از نسل جدید لباس‌های فضانوردی که برای سفر دوباره انسان به ماه طراحی شده است، رونمایی شد. هر نمونه از این لباس با قیمت دلار حدود ۴۵ هزار تومانی می شود: ۱۰۲۶۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ تومان!

به گزارش جدید پرس:

 آکسیوم اسپیس شرکتی که سال گذشته در قراردادی به ارزش ۲۲۸ میلیون دلار طراحی لباس‌های جدید فضانوردان را به‌ عهده گرفت، پس از شش ماه از نمونه‌های اولیه کارش رونمایی کرده است.

5825585

لباس فضانوردی با طراحی تازه از امکاناتی خاص برای عملیات فضانوردان بر سطح ماه برخوردار است. نمونه‌ اولیه این لباس برای فضانوردان زن بهینه‌سازی شده است.

ناسا قصد دارد این لباس ویژه را برای عملیات آرتمیس ۳ در سال ۲۰۲۵ به شکل عملیاتی آماده کند.

لباس‌های فضانوردی موجود که در سفرهای فعلی مورد استفاده قرار می‌گیرند در اصل طرحی قدیمی دارند و از سال ۱۹۸۱ به این سو به شکل کلی بازطراحی نشده‌اند.

در طرح سفر دوباره انسان به ماه قرار است تنوع نژادی و جنسیتی مد نظر قرار گیرد و در اولین سفر فضانوردان زن نیز حضور داشته باشند.

یکی از مشکلاتی که برای فرستادن فضانوردان زن به ماه پیش روی ناسا قرار دارد لباس فضانوردی مناسب برای آن‌ها است.

لباس فضانوردی از کلیدی‌ترین نیازهای سفرهای فضایی است که امکان زنده ماندن در خلاء را برای فضانورد فراهم می‌کند. طراحی دقیق این لباس مسئله مرگ و زندگی است.

ماه بر خلاف ظاهر زیبایی که در آسمان شب دارد، محیطی خشن و نامهربان با بدن انسان است و لباس فضانوردی قدم گذاشتن بر سطح این کره آسمانی را برای بدن انسان ممکن می‌کند.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر