|
|
کدخبر: 19604

مثل کی‌روش به قلعه‌نویی هم فرصت بدهند

مثل کی‌روش به قلعه‌نویی هم فرصت بدهند

ستاره استقلال اعتقاد دارد یکی از بهترین سال‌های فوتبالش را پشت‌سر گذاشته و حالا تمام تلاشش را می‌کند تا به تیم ملی دعوت شود.

به گزارش جدید پرس:

استقلال با شکست‌دادن فولاد در اهواز، سال‌۱۴۰۱ را با قرارگرفتن در رده دوم جدول به اتمام رساند. این اتفاق در حالی رخ داد که شاگردان ساپینتو در یک مقطع ۸‌امتیاز با صدر جدول و پرسپولیس فاصله داشتند ولی حالا با جبران این اختلاف امتیازی، یکی از مدعیان جدی قهرمانی در لیگ برتر محسوب می‌شوند. آرش رضاوند، هافبک استقلال درخصوص پیروزی در اهواز و مسائل مختلف دیگر به سؤالات همشهری ورزشی پاسخ می‌دهد. او تأکید دارد که استقلال ۷‌فینال مهم پیش‌رو دارد و برای دبل‌کردن در قهرمانی باید کمترین اشتباه را داشته باشد.

*بازی با فولاد چطور بود؟

بازی خوبی بود و بعد از مدت‌ها جو خوبی را در یکی از استادیوم‌های خوب ایران شاهد بودیم. امیدوارم این شرایط فراهم شود تا در تمام بازی‌های لیگ برتر، تمامی ظرفیت ورزشگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. تمام سرمایه استقلال و پرسپولیس هوادارانش هستند و امیدواریم مشکلات ورزشگاه آزادی هم برطرف شود تا بتوانیم بیشترین تعداد هواداران را در بازی‌های خانگی ببینیم. در مورد بازی هم باید به این نکته اشاره کنم که نیاز مبرمی به گرفتن ۳‌امتیاز این بازی در پایان سال داشتیم و بازی خوبی را هم به نمایش گذاشتیم. ما مستحق برد در این بازی بودیم.

*حتما از بازگشت به ورزشگاه فولاد آره‌نا احساس خاصی داشتی؟

من یک نیم‌فصل خوب را در فولاد پشت‌سر گذاشتم و خوشحال شدم که دوباره به این ورزشگاه برگشتم و هم‌بازی‌های سابقم را هم دیدم.

*در ۷‌بازی گذشته، ۶‌بازی را با برد پشت‌سر گذاشتید و به‌نظر می‌رسد استقلال در بهترین فرم ممکن قرار دارد؟

ما قبل از جام جهانی فرم خوبی داشتیم ولی در ادامه تعداد مصدومان تیم زیاد شد و همین موضوع برای تیم مشکل ایجاد کرد. خوشبختانه با رسیدن مصدومان اوضاع بهتر شد و خوب امتیاز گرفتیم.

*ولی همچنان تیم شما مصدوم می‌دهد!؟

ما بعد از جام جهانی بدنسازی کردیم و همین موضوع باعث شد تا برخی بازیکنان در تمرین یا مسابقه مصدوم شوند. به هر حال مصدومیت هم جزئی از فوتبال است ولی امیدوارم مصدومان هم خیلی زود به شرایط بازی برسند.

*در بالای جدول رقابت فشرده‌ای بین سپاهان، استقلال و پرسپولیس وجود دارد. به‌نظرت کدام تیم در نهایت قهرمان می‌شود؟

نمی‌توان قهرمان لیگ را پیش‌بینی کرد. بازی‌ها واقعا سخت شده و امتیاز گرفتن اصلا راحت نیست. شما دیدید که ما مثلا گل‌گهر یا فولاد را بردیم ولی با نساجی مساوی کردیم. همه تیم‌ها دنبال امتیاز گرفتن هستند، ما ۷‌بازی داریم که به هر کدام از آنها به‌عنوان یک فینال مهم نگاه می‌کنیم. اگر می‌خواهیم قهرمان شویم، باید کمترین اشتباه را داشته باشیم.

*برخی معتقدند بازی‌های سپاهان در ۷‌هفته پایانی راحت‌تر است. با این موضوع موافقی؟

در لیگ برتر هیچ بازی آسانی وجود ندارد. تمرکز ما روی نتایج سپاهان یا پرسپولیس نیست، ما فقط روی بازی‌های خودمان تمرکز می‌کنیم تا بهترین نتایج را گرفته و در نهایت دبل قهرمانی را جشن بگیریم.

*ساپینتو هم با نتایج خوبی که گرفته، میان هواداران محبوبیت خاصی پیدا کرده است. تو هم مدتی پیش در مصاحبه با همشهری به این موضوع اشاره کرده بودی که او مربی کاربلد و خوبی است. در مورد عملکرد این مربی صحبت می‌کنی؟

این نخستین سالی است که او در ایران مربیگری می‌کند و طبیعتا نیاز به زمان داشت تا فوتبال ما و استقلال را بشناسد. خوشحالم که در استقلال با این مربی کار می‌کنم.

*سال ۱۴۰۱ برای تو از لحاظ فوتبالی چطور بود؟

این یکی از بهترین سال‌های فوتبالی من بود. در فولاد که شرایط خوبی داشتم و بعد از بازگشت به استقلال هم شرایط خوبی برایم رقم خورد. امیدوارم سال بعد بهتر از این باشم.

*در مورد انتخاب امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی جدید تیم ملی چه صحبتی داری؟

امیدوارم همان فرصتی را که به کی‌روش دادند، به قلعه‌نویی هم بدهند تا برنامه‌ها و افکارش را در تیم ملی پیاده کند. همیشه هر انتخابی ممکن است موافق و مخالفان خاص خودش را داشته باشد ولی حالا فدراسیون تصمیم به انتخاب قلعه‌نویی گرفته و همه باید از این مربی حمایت کنند. ما نباید دنبال کوبیدن قلعه‌نویی باشیم و باید اجازه بدهیم که تیم ملی در آرامش باشد.

*فکر می‌کنی به تیم ملی دعوت شوی؟

تمام تلاشم را انجام می‌دهم تا این اتفاق رخ دهد.

 

منبع: همشهری
ارسال نظر