|
|
کدخبر: 19398

روایت مرد چینی که از ترس مرگ خودکشی کرد؛ ۱۴ سال زندگی در غار!

روایت مرد چینی که از ترس مرگ خودکشی کرد؛ ۱۴ سال زندگی در غار!

یک مرد چینی که به خاطر شرکت در سرقت 22.5 دلار تحت تعقیب ماموران پلیس قرار گرفته بود، سال‌ها از ترس زندان خود را در غاری محبوس کرد.

به گزارش جدید پرس:

یک مرد چینی که به خاطر شرکت در سرقت 22.5 دلار تحت تعقیب ماموران پلیس قرار گرفته بود، سال‌ها از ترس زندان خود را در غاری محبوس کرد.

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از رسانه‌های عربی، لیو مویو از اهالی روستای انچه در استان "هوبی" چین، اواسط دهه چهارم عمر خود بود که به همراه دو نفر دیگر به یک پمپ بنزین حمله کرد و توانست مجموعاً 156 یوان (22.5 دلار) به سرقت ببرد.

 

این سه که یکی از آنها دامادش بود، 60 یوان از آن را فوراً برای خود غذا و وسایل آتش بازی خریدند و به این ترتیب فقط به هر یک از آنها 32 یوان ( 4.6 دلار) رسید.

بعد از مدت کوتاهی پلیس موفق شد دو شریک لیو را دستگیر کند و او از ترس دستگیری و زندان، تصمیم به متواری شدن گرفت و به این ترتیب ۱۴ سال را به جای زندان دولتی در زندان خودساخته سپری کرد.

مویو می‌گوید وقتی پلیس مشغول جست‌وجوی خانه‌اش بود و اعضای خانواده‌اش را بازجویی می‌کرد، او داخل جنگل پنهان شده بود و بعد از مدتی موفق شد یک غار کوچک در آن منطقه پیدا کند.

 

او تعریف می‌کند: روزها به کار یافتن غذا مشغول بودم و گاه برای سرقت مقداری سیب‌زمینی و گوشت وارد روستایمان می‌شدم و در این فرصت، چند دقیقه‌ای هم با خانواده‌ام ملاقات می‌کردم. من معمولاً در روزهای برگزاری جشن‌های بزرگ به خانه بازمی‌گشتم، زیرا می‌دانستم که مردم روستا در میدان اصلی جمع می‌شوند، اما همواره یکی مرا می‌دید و به پلیس اطلاع می‌داد.

با وجود آنکه همسر و فرزندانش بارها سعی کردند او را متقاعد کنند که خود را به پلیس تسلیم کند اما لیو همیشه با این‌‌ ایده مخالفت می‌کرد تا اینکه بعد از 14 سال به اشتباه خود پی برد؛ اما زمانی خود را تسلیم پلیس کرد که دیگر نتوانسته بود در تشییع جنازه پدر و عروسی پسرش شرکت کند و تولد نوه‌اش را ببیند.

به گفته پلیس، این مجرم بعد از 14 سال زندان خودخواسته امروز با مجازات 13 سال زندان به جرم سرقت مسلحانه مواجه است.

 

منبع: اعتمادآنلاین
ارسال نظر