|
|
کدخبر: 14961

توییتر ۳۰ درصد کارمزد دریافتی اپل را از کاربران می گیرد!

توییتر ۳۰ درصد کارمزد دریافتی اپل را از کاربران می گیرد!

دیجیاتو نوشت: در آیفون، این تصمیم برای مقابله با کارمزد دریافتی اپل از خریدهای درون برنامه‌ای گرفته شده است.

به گزارش جدید پرس:

توییتر قصد دارد برای اشتراک Twitter Blue در آیفون، از کاربران ماهانه ۱۱ دلار دریافت کند و به این طریق ۳۰ درصد کارمزد دریافتی توسط اپل از خریدهای درون برنامه‌ای را جبران کند. از طرفی دیگر، در وب، هزینه سرویس توییتر بلو کاهش پیدا می‌کند و ۷ دلار در ماه هزینه خواهد داشت.

افزایش احتمالی هزینه سرویس توییتر بلو

قبل از اینکه توییتر ثبت نام کاربران جدید در سرویس بلو را متوقف کند، هزینه آن ماهانه ۷.۹۹ دلار بود، اما به نظر می‌رسد قیمت آن در زمان راه‌اندازی مجدد نیز تغییر خواهد کرد. به گزارش The Information، برخی از کارمندان از قیمت‌گذاری جدید خبر دارند، اما ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر به گرفتن تصمیم‌های فوری معروف است، بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا این برنامه‌ها می‌توانند تغییر کنند یا خیر.

تفاوت قیمت‌های ارائه شده احتمالاً باعث می‌شود تا اکثر مشتریان برای خرید اشتراک Twitter Blue از نسخه وب برنامه استفاده کنند که این امر به توییتر اجازه می‌دهد تا از هزینه‌های خرید درون برنامه‌ای اجتناب کند.

در گذشته نیز شرکت‌های دیگری مانند اسپاتیفای قیمت‌های بالاتری را برای خرید اشتراک روی آیفون (نسبت به وب) تعیین کرده‌اند، اما این امر اغلب منجر به سردرگمی مشتریانی می‌شود که دلیل متفاوت بودن قیمت‌ها براساس دستگاه‌ها را نمی‌دانند. اپل نیز قبلاً اعلام کرده که مشکلی با دریافت هزینه بیشتر روی آیفون توسط شرکت‌ها ندارد.

گزارش مربوط به تغییر قیمت توییتر بلو در حال منتشر شده که اخیراً توییتر و اپل اختلاف کوچکی با یکدیگر داشتند. ماسک هفته گذشته از هزینه‌های اپ استور اپل انتقاد و ادعا کرد که غول فناوری «توییتر را به حذف از اپ استور تهدید کرده است». اما او بعداً پس از ملاقات با مدیرعامل اپل، تیم کوک، این اظهارات را پس گرفت.

ماسک و کوک در اپل پارک با یکدیگر ملاقات کردند و پس از آن، ماسک گفت که آنها «مکالمه خوبی» داشته‌اند و در مورد حذف احتمالی توییتر از اپ استور یک «سوء تفاهم» رخ داده است.

توییتر قصد دارد از این جمعه، سرویس اشتراکی Twitter Blue خود را یک بار دیگر راه‌اندازی کند. با این حال، در زمان راه‌اندازی مجدد، همه چیز مانند ابتدا نخواهد بود، زیرا ماسک گفته بود که تیک تأیید در رنگ‌های جدیدی نمایش داده خواهد شد که نشان‌دهنده حساب‌های مختلف هستند.

 

منبع: دیجیاتو
ارسال نظر