|
|
کدخبر: 13621

توییتر موقتا تعطیل شد

توییتر موقتا تعطیل شد

ایلان ماسک تمام دفاتر توییتر را تا روز دوشنبه تعطیل اعلام کرد. این اقدام پس از انتشار پیامی به کارکنان توییتر مبنی بر افزایش ساعت کاری رخ داد.

به گزارش جدید پرس:

توییتر طی بیانیه‌ای به کارمندان خود اعلام کرد که این شرکت به‌طور موقت بسته خواهد شد. همچنین گفت که این طرح باید فورا اعمال شود.

گفته می‌شود این تعطیلی تا روز دوشنبه، 21 نوامبر ادامه خواهد داشت. ایلان ماسک، مالک جدید توییتر دلیلی برای این حرکت خود ذکر نکرد.

موج گسترده استعفای کارمندان توییتر

این بیانیه درحالی منتشر شده که به‌نظر می‌رسد تعداد زیادی از کارکنان توییتر پس از دستور ایلان ماسک مبنی بر افزایش ساعت کاری و ترک شرکت، استعفای خود را از این شرکت اعلام کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «لطفا با خودداری از بحث درباره اطلاعات محرمانه شرکت در رسانه‌های اجتماعی، مطبوعات یا جاهای دیگر، به رعایت سیاست‌های شرکت ادامه دهید.»

هشتگی برای خداحافظی

گفته شده کارمندان توییتر با استفاده از هشتگ #LoveWhereYouWorked اعلام کردند که با تمام سختی‌هایی که در ترک کردن جایی که برای مدت‌های طولانی در آن کار کرده‌اند، وجود دارد، با توییتر خداحافظی می‌کنند.

یکی از کارمندان توییتر که تاکید داشت نامش فاش نشود اعلام کرد که پس از پایان این ماجراها احتمالا کمتر از 2 هزار نفر در توییتر باقی خواهند ماند. از طرفی بسیاری از کارمندان هم گفتند که تیم‌هایشان پس از این اتفاق کوچک‌تر شده است.

قبل از اینکه ایلان ماسک کنترل توییتر را به‌دست بگیرد، این شرکت حدود 7 هزار و پانصد کارمند داشت. همچنین گزارش شده است که اخیرا این شرکت هزاران کارگر قراردادی را استخدام کرده بود که بیشتر آنها نیز اخراج شدند.

آیا مشکل واقعا ساعت کاری بود؟

ایلان ماسک اخیرا در ایمیلی به کارکنان توییتر اعلام کرده بود که شرط ماندن در توییتر کارکردن طولانی است. او گفته بود که تعهد به ساعت کار طولانی برای موفقیت شرکت لازم است و کسانی که از این دستور سرپیچی کنند باید شرکت را ترک کنند. ماسک همچنین بر افزایش ساعت کاری به حداقل هفته‌ای 40 ساعت تاکید کرده بود.

اما ظاهرا مشکل کارمندانی که بعد از دریافت این ایمیل استعفای خود را اعلام کردند، طولانی بودن ساعت کاری نیست. صحبت‌های آنان با رسانه‌های مختلف نشان می‌دهد که کارمندان توییتر با سیاست‌های مالک جدید این شرکت مشکل دارند.

یکی از کارمندان اخیرا اعلام کرد: «من فقط نمی‌خواستم با کسی کار کنم که مرا از طریق ایمیل تهدید می‌کند و می‌گوید که فقط کارمندان استثنایی می‌توانند در توییتر کار کنند. در حالی‌که پیش از این من هفته‌ای 40 تا 70 ساعت کار می‌کردم.»

واکنش ایلان ماسک چه بود؟

به نظر می‌رسد ایلان ماسک نگرانی چندانی نسبت به اتفاقات اخیر توییتر از خود نشان نداده است. او فقط در پاسخ به ابهامات مخاطبان مبنی بر تعطیلی توییتر و استعفای کارمندان در توییتی نوشت: «بهترین مردم می‌مانند، برای همین من خیلی نگران نیستم.»

او در پست‌های جداگانه‌ای یک ایموجی جمجمه و استخوان‌های متقاطع و یک میم را که سنگ قبری با لوگوی توییتر را، توییت کرد.

 

منبع: تجارت نیوز
ارسال نظر