|
|
کدخبر: 9873

تصویب افزایش سرمایه ۱۴۰ میلیارد تومانی فرابورس

تصویب افزایش سرمایه ۱۴۰ میلیارد تومانی فرابورس

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فرابورس ایران برگزار شد و طی آن افزایش سرمایه ۲۰ درصدی «فرابورس» از محل سود انباشته و اندوخته احتیاطی به تصویب رسید.

به گزارش جدید پرس:

 به نقل از فرابورس ایران، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فرابورس ایران امروز یکشنبه با حضور ۵۰.۹ درصد از سهامداران و هیئت‌مدیره شرکت برگزار شد و طی آن افزایش سرمایه ۲۰ درصدی «فرابورس» از محل سود انباشته و اندوخته احتیاطی به تصویب رسید. در افزایش سرمایه ۱۴۰۰ میلیارد ریالی شرکت فرابورس (معادل ۲۰ درصد)، مبلغ ۸۵۰ میلیارد ریال معادل ۱۲ درصد از محل سود انباشته و مبلغ ۵۵۰ میلیارد ریال معادل ۸ درصد از محل اندوخته احتیاطی تأمین شد.

بدین ترتیب با این افزایش سرمایه، سرمایه فرابورس از ۷,۰۰۰ میلیارد ریال به ۸,۴۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

میثم فدایی واحد، مدیرعامل فرابورس ایران در این مجمع با اشاره به اینکه موضوع افزایش سرمایه در مجمع سالیانه خردادماه مطرح شده بود، گفت: دلیل این افزایش سرمایه بحث تطابق با الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر حداقل سرمایه بورس‌هاست.

وی با تأکید بر افزایش حجم معاملات فرابورس طی سال‌های اخیر با توجه به اجرای عملیات بازار باز، معاملات صندوق‌های قابل معامله و سایر ابزارهای معاملاتی، عنوان کرد: با اجرای فرایند افزایش سرمایه علاوه بر رعایت الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت فرابورس ایران مشمول معافیت مالیاتی پیش‌بینی‌شده در بودجه نیز می‌شود.

 

ارسال نظر