|
|
کدخبر: 2205

روزهای صعودی و نزولی بورس در خرداد 1402؛

نمادهای پیشران بورس/ چند میلیارد پول از بازار خارج شد؟

نمادهای پیشران بورس/ چند میلیارد پول از بازار خارج شد؟

شاخص در پایان اردیبهشت در رقم یک میلیون و 579 هزار واحد قرار داشت و در نیمه خرداد به سطح یک میلیون و 543 هزار واحد نزول کرده است. بدین ترتیب شاخص در پایان هفته دوم خرداد 36 هزار و 117 واحد نزول داشته است.

به گزارش جدید پرس:

در 9 روز کاری بورس تهران در خرداد ماه، شاخص در 5 روز صعود کرده و در 4 روز روند نزولی داشته است. با این حال شاخص کل بورس در پایان معاملات چهارشنبه یازدهم خرداد نسبت به آخرین روز کاری اردیبهشت ماه در سطح پائین‌تری قرار گرفت. 

شاخص در پایان هفته دوم خرداد 36 هزار و 117 واحد نزول داشته است. شاخص در پایان اردیبهشت در رقم یک میلیون و 579 هزار واحد قرار داشت و در نیمه خرداد به سطح یک میلیون و 543 هزار واحد نزول کرده است. بدین ترتیب شاخص کل که اصلی‌ترین نماگر بازار است، نزول 2.3 درصدی داشته است.

روند خروج پول

در مجموع 9 روز کاری اخیر در خرداد ماه، 3 هزار و 401 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شده است. به طور میانگین روزانه 377 میلیارد تومان تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی صورت گرفته است. این در حالی است که در اردیبهشت ماه میانگین خروج پول حقیقی روزانه 71 میلیارد تومان بود.

 
 

 

نمادهای پیشران بازار سهام

در هفته اخیر نمادهای کامودیتی محور پیشران بازار بودند. در دو روز ابتدایی هفته که شاخص روند نزولی داشته است، فولاد بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل داشت. روز شنبه پس از فولاد، خودرو و رمپنا بیشترین تأثیر کاهنده را داشتند و روز یکشنبه کچاد و وامید موجب نزول شاخص شدند.

روز دوشنبه که شاخص بیش از 3 هزار واحد بالا آمد، نوری، کچاد و فملی بزرگان شاخص‌ساز بودند. روز سه‌شنبه نیز شپنا، فملی و شبندر اثر فزاینده بر شاخص داشتند. روز چهارشنبه که شاخص برای سومین روز متوالی شاخص رشد کرد سه نماد بفجر، کگل و رمپنا نمادهای سبزپوشی بودند که شاخص را بالا کشیدند.

 

منبع: اقتصاد نیوز
ارسال نظر