|
|
کدخبر: 9517

چند کارت بازرگانی در تهران فعال است؟

چند کارت بازرگانی در تهران فعال است؟

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از رشد ۹ برابری مجوز مشاغل خانگی در پنج ماهه اول امسال خبر داد و گفت که تعداد کل کارت‌های بازرگانی فعال در استان ۱۴ هزار و ۶۶۰ فقره است که ۵۰ درصد از کارت‌های بازرگانی کل کشور را شامل می‌شود.

به گزارش جدید پرس:

حسن میرزایی از رسیدگی ۱۶ هزار و ۳۲۲ پرونده ثبت سفارش در پنج ماهه اول امسال در استان تهران خبر داد و گفت: ارزش این پرونده‌ها چهار میلیارد و ۸۵۵ میلیون یورو بوده است.

همچنین به گفته وی تعداد کل کارت‌های بازرگانی فعال در استان ۱۴ هزار و ۶۶۰ فقره است که ۵۰ درصد از کارت‌های بازرگانی کل کشور را شامل می‌شود. در پنج ماهه نخست امسال هم ۱۱۳۵ فقره کارت صادر و ۲۸۱۶ فقره در تهران تمدید شده است.

رشد ۹ برابری مجوز مشاغل خانگی

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه ۱۴۰۷ مجوز مشاغل خانگی در پنج ماهه ابتدای سال جاری صادر شده، اظهار کرد: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰۰ درصد رشد داشته است. این مجوزها در گروه‌های فرش دستباف، گروه صنایع نساجی، پوشاک، سراجی، صنعت و خدمات بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت تهران با بیان اینکه ۱۵ پروانه بهره برداری برای مجتمع‌های قالیبافی و واحدهای تولیدی فرش دستباف از ابتدای سال صادر شده، گفت: در همین بازه زمانی ۱۸۰ گواهینامه مهارت آموزش فرش در استان صادر شده که ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

وی همچنین با بیان اینکه در پنج ماهه امسال ۴۵۰ نفر در حوزه مشاغل خانگی برای دریافت بیش از دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند، ابراز امیدواری کرد که پرداخت این تسهیلات به متقاضیان تسریع شود.

 

منبع: ايسنا
هم اکنون دیگران می‌خوانند
ارسال نظر