|
|
کدخبر: 10550

ثبت چهار رکورد جدید در تاریخ صنعت برق حرارتی+اینفوگرافیک

ثبت چهار رکورد جدید در تاریخ صنعت برق حرارتی+اینفوگرافیک

متخصصان داخلی کشورمان در صنعت برق حرارتی توانسته‌اند در نخستین سال فعالیت دولت سیزدهم چهار رکورد جدید را در زمینه افزایش ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی، انجام تعمیرات نیروگاهی، نصب و راه‌اندازی واحدهای جدید و تولید برق حرارتی به ثبت برسانند.

به گزارش جدید پرس:

رکورد نخست: ظرفیت نیروگاه‌‌های حرارتی از شهریورماه سال گذشته تاکنون چهار هزار و 648 مگاوات افزایش یافته است که این رقم از طریق احداث 22 واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت سه هزار و 613 مگاوات و ارتقای توان و رفع محدودیت تولید 286 واحد نیروگاهی موجود به ظرفیت هزار و 35 مگاوات به دست آمده است.

پیش از این بیشترین میزان افزایش ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی مربوط به سال 89 و با رقمی بالغ بر چهار هزار و 252 مگاوات بوده است.

رکورد دوم: همچنین در این دولت برای نخستین بار بیش از 94 هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی پیش از شروع پیک مصرف برق تابستان 1401 به پایان رسید تا صنعت برق حرارتی در این زمینه نیز رکورد جدیدی را به ثبت برساند.

رکورد سوم: نیروگاه‌های حرارتی کشورمان از زمان شروع به کار دولت سیزدهم(نیمه مردادماه 1400) تا مردادماه امسال بیش از 348 میلیارد کیلووات ساعت انرژی تولید کرده‌اند که این میزان تولید سالانه نیروگاه‌های حرارتی در تاریخ صنعت برق بی‌سابقه بوده است.

رکورد چهارم: از سوی دیگر پیرو تفاهم‌نامه وزارتخانه‌های نیرو و صنعت به منظور احداث نیروگاه‌های حرارتی توسط صنایع، پروژه ساخت واحد گازی جدید نیروگاه شهید باکری سمنان در دستور کار گرفت و متخصصان داخلی کشورمان در گروه مپنا توانسته‌اند فرایند نصب و راه‌اندازی یک واحد گازی این مجموعه را در مدت زمان چهار ماه به پایان برسانند. به طور معمول بازه زمانی ساخت چنین واحدهایی در حدود 12 تا 14 ماه است که با این اقدام رکورد جدیدی در پروسه ساخت واحدهای نیروگاهی به نام کشورمان ثبت شده است.

 

ارسال نظر