|
|
کدخبر: 18986

جذابیت بیت کوین از دست رفت؟

جذابیت بیت کوین از دست رفت؟

نوسان بیت کوین و اتریوم به شکل عجیبی کاهش یافته و برای چهارمین روز متوالی، قیمت ها تکان نخورده اند.

به گزارش جدید پرس:

از زمانی که بیت کوین به عنوان یک دارایی مورد توجه معامله گران قرار گرفته و ارزش معاملات آن به بیش از یک میلیارد دلار رسیده، کمتر پیش آمده که طی 4 روز متوالی نوسان نداشته باشد و در یک محدوده قیمت بسیار کوچک معامله شود.

از دست رفتن جذابیت بازار رمز ارزها؟

اما حالا برای چهارمین روز متوالی، بیت کوین در حوالی نرخ 22400 دلار معامله می شود. اتفاقا یکی از جذابیت های بازار ارزهای دیجیتال برای معامله گران این بود که نوسانات در آن بیشتر از سایر بازارها بود و حرفه ای ها می توانستند از این نوسانات بهره مند شوند. ولی در شرایط فعلی به نظر می رسد این جذابیت هم از دست رفته است.

بیت کوین در بازه زمانی یک هفته و یک ماهه با افت 4 درصدی مواجه بوده و ارزش بازار آن هم اکنون 432 میلیارد دلار است. ارزش معاملات بیت کوین هم طیا شبانه روز گذشته 15 میلیارد دلار ثبت شده است.

در شرایطی که احساسات منفی سرمایه گذاران نسبت به بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافته، اعلام شده که طی یک هفته گذشته 17 میلیون دلار سرمایه از صندوق های سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال خارج شده است. همچنین صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین نیز برای چهارمین هفته متوالی شاهد خروج 20 میلیون دلار سرمایه بوده اند.

اتریوم همچنان 1570 دلار

اتریوم هم مانند بیت کوین، در چهارمین روز متوالی کم نوسان خود به سر می برد. قیمت آن هم اکنون حدود 1570 دلار است و در بازه زمانی یک هفته افت 4 درصدی داشته و در مقیاس ماهانه نیز 6 درصد کاهش قیمت داشته است.

ارزش معاملات اتریوم امروز هم کمتر از 5 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن 191 میلیارد دلار است. برخلاف بیت کوین، در صندوق های سرمایه گذاری اتریوم طی این هفته ورود پول اتفاق افتاده که البته رقم آن به یک میلیون دلار هم نمی رسد.

نوسان آلت کوین ها هم کم شد

امروز اکثر آلت کوین ها منفی هستند اما تعداد نمادهای مثبت هم کم نیست. با این حال کم نوسان شدن بیت کوین، دامن آلت کوین ها را هم گرفته و در فهرست 50 ارز برتر بازار حتی یک نماد هم دیده نمی شود که نوسان روزانه آن به منفی یا مثبت 4 درصد رسیده باشد.

پالیگان با رشد 2 درصدی، مثبت ترین نماد است. فانتوم، گراف، ریپل و لیدو دائو هم رشد یک درصدی داشته اند و مابقی نمادهای مثبت، رشد کمتر از یک درصد را ثبت کرده اند.

در میان نمادهای منفی هم OKB و بیت دائو با افت 3 درصدی بیشترین کاهش قیمت را نمایش می دهند. EOS، لایت کوین، اینترنت کامپیوتر، الگوراند، فایل کوین و تون کوین هم افت 2 درصدی داشته اند و مابقی نمادهای منفی افتی کمتر از 2 درصد داشته اند.

ارزش معاملات 10 درصد رشد کرد

ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز با رشد یک دهم درصدی، عملا تغییر خاصی نداشته و مثل دیروز عدد 1.02 تریلیون دلار را نمایش می دهد.

اما ارزش معاملات 10 درصد افزایش یافته و طی شبانه روز گذشته 33 میلیارد دلار معامله در بازار انجام شده است. ارزش معاملات دیفای 3 میلیارد دلار و ارزش معاملات استیبل کوین ها هم 30 میلیارد دلار بوده است.

 

منبع: اقتصاد نیوز
ارسال نظر