|
|
کدخبر: 9941

شعار‌های استادیوم نقش‌جهان و دست‌های پشت پرده + فیلم

شعار‌های استادیوم نقش‌جهان و دست‌های پشت پرده + فیلم

قطعاً سپاهان هنوز یکی از مدعیان اصلی کسب قهرمانی در فصل بیست و دوم در لیگ برتر و حذفی است و اکثر رقبا مقابل این تیم با چاره اندیشی برای نباختن حاضر می‌شوند. نباید فراموش کنید کیفیت باشگاه بزرگی مثل سپاهان همیشه برای رقیبان شاخصه اصلی تفکر دفاع کردن و گل نخوردن است اما همین سطح توقعات امروز باعث نقدهایی همچون این مطلب شده است، از سپاهان با کادر فنی یاد شده و مدیریت محمدرضا ساکت توقعات بسیار بیشتر از جایگاه چهارم جدول وجود دارد و شاید این حق برای هواداران سپاهان کاملا بجا و مسلم باشد...

به گزارش جدید پرس:

ژوزه مورایس و سپاهان بعد از یک شروع توفانی خیلی زود وارد سراشیبی شده اند و با یک باخت و سه مساوی در چهار بازی اخیر، روی دو پیروزی ابتدای فصل خود سایه انداخته اند. هواداران سپاهان این ناکامی مقطعی را از چشم مورایس نمی بینند و به همین دلیل در نقش جهان شعار "بازیکن دلالی نمی خوایم نمی خوایم" سر می دهند.

 دستیار آقای خاص با اسب سفید و رویای بزرگ برای سپاهانی ها به ایران آمد، پس از حضور مورایس در تیم سپاهان همه تفکرها به سمت و سویی رفت که بهترین کادر ممکن در فوتبال ایران روی کار آمده است. اما با گذشت شش هفته از رقابت های لیگ برتر تمام تفکرها تغییرات محسوسی داشته است، در حال حاضر سپاهان مورایس در چهار بازی گذشته یک باخت و سه تساوی به دست آورده و این نتایج اصلا باب میل هواداران تیم سپاهان نیست. 

محرم نویدکیا مرد محبوب سپاهانی‌ها که با فوتبال چشم نواز اما فرصت سوز خود نتوانست رضایت هواداران را بعد از گذشت دو فصل به دست بیاورد، از این تیم جدا شد تا امروز مرد پرتغالی خوش رویی به روی کار بیایید که به جز اینکه فوتبال زیبایی ارائه نمی دهد، نتایج مناسبی هم تا به اینجای لیگ به دست نیاورده است. 

انتقادات اصلی از تیم مورایس به سبک فوتبال و ورودی های این تیم است. به گفته اکثر هواداران تیم سپاهان رامین رضاییان بهترین خرید ابتدای فصل سپاهان بوده است اما ورود خارجی هایی مثل کامسوبا، نیلسون جونیور و حتی رناتو داسیلویرا نتوانسته رضایت هواداران را آنگونه که باید جلب کند. 

انتقال یک مشکل از فصل گذشته به فصل بیست و دوم مورد مشهودی که در تیم سپاهان به چشم می‌خورد؛ نبودن یک مهاجم شش‌دانگ از شاخص ترین مسائل موجود است، حضور شهریار مغانلو با حواشی بسیار در تیم سپاهان نتوانست آن گونه که باید و شاید مشکل گلزنی تیم سپاهان را حل کند، این تیم در دو فصل گذشته یک مهاجم فرصت طلب روی نیمکت یا کنار مغانلو نداشته که بتوانند برای این تیم گلزنی کنند. انتظار می رفت در نفرات جذب شده ابتدای فصل حتما یک مهاجم هم باشد اما مهاجم لیست با نفر ذخیره تیم های لیگ یک پر شده است. 

از طرفی خرید های نامتعارف در تیم سپاهان کاملا به چشم می‌آید؛ حضور زکی پور بازیکن خوب اما در پست بهترین بازیکن تیم سپاهان یعنی امید نورافکن که شرایط این بازیکن ملی پوش را با تزلزل همراه کرده است. امید نورافکن بهترین بازیکن فصل گذشته جناح چپ لیگ برتر کیفیت فصل قبل را ندارد و همینطور حضور چند بازیکن در پست های محمدرضا حسینی و فرشاد احمدزاده از شاخص‌ترین بازیکنان تیم محرم نویدکیا در فصل بیست و یکم اما زنگ خطری بود که چه کسی به مرد پرتغالی سکاندار هدایت سپاهان مشورت می دهد و یا دلیل این ورودی ها چه می تواند باشد؟

نفرات خارجی با رزومه متوسط در خط دفاع تیم سپاهان که محمد دانشگر از بهترین دفاع های فصل گذشته تیم استقلال را با دیدگاه مورایس نیمکت‌نشین کرده است، باز ما را به این سوال می‌رساند که چه تفکری پشت جذب این نفرات در تیم سپاهان بوده است؟

اما هنوز یک سوال دیگر باقی مانده؛ اگر شهریار مغانلو مصدوم یا اخراج شود و یا مثل این روزها که مصدومیت فرناندز و محمد کریمی را در خط میانی شاهد هستیم باز در ادامه فصل رقم بخورد، چه عاقبتی برای سپاهان رقم خواهد خورد؟ 

در ابتدای فصل پس از جذب شدن آخرین بازیکن خارجی سپاهان انتقاداتی از تیم فوتبال سپاهان و محمدرضا ساکت در نقش مدیرعامل این تیم ارائه شد، صحبت‌هایی مبنی بر اینکه شاید حضور یک ایجنت مشخص باعث بسته شدن تیم سپاهان در فصل بیست و دوم شده اما محمدرضا ساکت این موضوع را از پایه بی اساس و بدون منطق بیان کرد و جذب نفرات را با تفکر سرمربی پرتغالی نیمکت سپاهان دانست اما امروز شیوه بازی کردن بازیکنان مورایس و نتایج حاصل شده شاید تفکر دیگری در اندیشه هواداران سپاهان ایجاد کرده است. 

قطعاً سپاهان هنوز یکی از مدعیان اصلی کسب قهرمانی در فصل بیست و دوم در لیگ برتر و حذفی است و اکثر رقبا مقابل این تیم با چاره اندیشی برای نباختن حاضر می‌شوند. نباید فراموش کنید کیفیت باشگاه بزرگی مثل سپاهان همیشه برای رقیبان شاخصه اصلی تفکر دفاع کردن و گل نخوردن است اما همین سطح توقعات امروز باعث نقدهایی همچون این مطلب شده است، از سپاهان با کادر فنی یاد شده و مدیریت محمدرضا ساکت توقعات بسیار بیشتر از جایگاه چهارم جدول وجود دارد و شاید این حق برای هواداران سپاهان کاملا بجا و مسلم باشد.

 

منبع: طرفداری
ارسال نظر