|
|
کدخبر: 9836

علی خسروی:

داور نفت مسجد سلیمان - پرسپولیس اشتباهات فراوانی داشت​​​​​​​

داور نفت مسجد سلیمان - پرسپولیس اشتباهات فراوانی داشت​​​​​​​

علی خسروی می گوید با این حجم از اعتراض‌ ها، تمرکز کولینا هم کم می‌شود

به گزارش جدید پرس:

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص اشتباهات داوری در لیگ برتر حرف زده است.

 علی خسروی درباره اعتراض تیم‌ها به قضاوت داوران در مسابقات لیگ برتر به تسنیم گفت:

فوتبال و داوری‌ها هماهنگ با هم هستند و هیچ کدام بالاتر از دیگری نیست. درصد اشتباهات داوری همیشه 20 درصد بوده و 80 درصد سعی کرده‌اند خوب قضاوت کنند.

وی در مورد اینکه صدای بیشتر مربیان و بازیکنان تیم‌ها از عملکرد داوری‌ها درآمده است، گفت:

شاید منظورتان دیدار نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس باشد چون در بازی‌های دیگر مشکل خاصی وجود نداشت. در بازی استقلال - نساجی مازندران تصمیم داور برای نگرفتن پنالتی در اول بازی درست بود. شاید برخی‌ کارشناسان اعتقاد داشته باشند داور باید پنالتی می‌گرفت و برخی نیز نظر داده‌اند مهاجم استقلال (پیمان بابایی) شبیه‌سازی کرده است. به نظر من بازیکن استقلال شبیه‌سازی کرد و تصمیم داور درست بود. دو پنالتی در این بازی گرفته شد که هر دو درست بود. خطای هند بازیکن نساجی اظهر من الشمس بود و باید برای استقلال پنالتی گرفته می‌شد. آیا موضوع دیگری هست؟

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد:

داور دیدار نفت - پرسپولیس چند اشتباه داشت و خودمان هم می‌گوییم اشتباه کرد اما هنوز فیلم بازی را ندیده‌ایم و باید در کمیته داوران آنالیز کنیم. اعتراض به داوری همیشه بوده اما وقتی صدای داوران درمی‌آید چه کسی گوش می‌دهد؟ این همه بر و بیا کنار خط به چه دلیل است؟ آیا در بازی‌های بین‌المللی این کارها را می‌کنند؟ نیمکت تیم‌ها خیلی شلوغ است و برای یک اوت 15 نفر بلند می‌شوند و اعتراض می‌کنند. اعتراض‌ها و هجمه‌ها به داوری زیاد است. باید به داوران کمک کنیم. وقتی اعتراض‌ها زیاد باشد، تمرکز داور پایین می‌آید. شما کولینا هم باشید و مدام اعتراض بشنوید، تمرکزتان کم می‌شود.

خسروی با انتقاد از هجمه‌ها علیه داوران تصریح کرد:

اگر تیم‌ها به مسائل تاکتیکی خود برسند نتیجه می‌گیرند نه اینکه هر مسابقه درباره داوری صحبت کنند. شاید تصور شود با سیستم VAR اشتباهات کمتر شود ولی با این اعتراض‌ها اتفاق خاصی نمی‌افتد. ابتدا باید فرهنگ استفاده از VAR را یاد بگیریم و سپس از آن استفاده کنیم. حمایت بی‌جهت از داوران نمی‌کنم، ما هم به داوران سخت می‌گیریم، تذکر می‌دهیم ولی باید کمک کنیم نسل جدید داوری بیاید. تا چه زمانی قرار است داوران تکراری قضاوت کنند؟ اگر استقلال برای مهدی قایدی فضا را مهیا نمی‌کرد، او قایدی می‌شد؟ مربیانی که به بازیکنان 18،19 ساله بها می‌دهند، فضا را برای‌شان مهیا می‌کنند.

وی در خصوص اینکه آیا برای داوری که اشتباهات تأثیرگذار داشته باشد، محرومیتی در نظر گرفته می‌شود یا نه، گفت:

بحث محرومیت نیست، ممکن است به داور سه چهار هفته استراحت بدهیم یا او را به لیگ دسته اول بفرستیم. با این شرایط باید نیم فصل با سرمربیان تیم‌ها جلسه بگذاریم و مشکلات‌مان را حل کنیم.

عضو کمیته داوران در پاسخ به این پرسش که چه نمره‌ای به قضاوت داوران می‌دهد، گفت:

همیشه به داوران نمره 15 داده‌ام و امسال هم همین نمره را می‌دهم.

 

منبع: طرفداری
هم اکنون دیگران می‌خوانند
ارسال نظر

نظرات شما
  • کیسه 0

    همشم به ضرر پرسپولیس بود وگرنه تیم مسجد مثل کیسه شیش تا میخورد از پرسپولیس