|
|
کدخبر: 9410

برنامه‌های تاج، برای پیروزی تیم ملی

برنامه‌های تاج، برای پیروزی تیم ملی

اگرچه در روزهای اخیر، مهدی تاج و دیگر دوستانش در فدراسیون فوتبال، از تایید خبر آمدن کارلوس کی‌روش به فوتبال ایران طفره رفته اند، ولی حالا روزنامه دولتی «ایران ورزشی» مدعی شده در تماس تصویری تاج با کارلوس کی‌روش، نه تنها توافقات نهایی صورت گرفته بلکه درباره عدد و رقم این قرارداد هم بحث شده است.

به گزارش جدید پرس:

احمد راستینه رئیس‌کمیته تربیت بدنی مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس‌فدراسیون فوتبال تاکید کرد: بر اساس آنچه که نسبت به آقای تاج در کمیسیون اصل ۹۰ مفتوح است و همچنین درباره پرونده‌های قضایی که موجود است و ابلاغ شده وزارت ورزش و جوانان حتماً باید به مجلس بیاید و پاسخ دهد.

وی عنوان داشت: من مسئول بررسی صلاحیت‌ها نیستم بلکه مسئول نظارت بر اجرای قانون هستم؛ از نظر من وزیر ورزش و جوانان به عنوان مجری قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان، به مسئولیت خود عمل نکرده است و باید پاسخگو باشد. ان شاءالله در اولین فرصت از وزیر ورزش و جوانان حتماً دعوت می‌شود تا به کمیسیون بیاید و درباره چگونگی اعمال نقش نظارتی‌اش درخصوص برگزاری مجامع بر اساس نص صریح قانون توضیحاتی ارائه دهد؛ این موضوع را تا آنجایی که نیاز باشد پیگیری می‌کنیم.

تیم تاج به فدراسیون فوتبال بازگشت

بعد از انتخاب رئیس‌، انتخابات نواب رئیس‌پیشنهادی تاج برگزار شد و مهدی محمدنبی با 64 رأی به عنوان نایب‌رئیس‌اول و منصور قنبرزاده با 58 رأی به عنوان نایب‌رئیس‌دوم فدراسیون فوتبال انتخاب شدند. 8 رأی نیز باطله بود.

در بخش انتخاب یک عضو هیئت‌رئیسه، محمدرضا ساکت با 26 رأی عضو هیت رئیسه و جانشین مهراد سراجی شد. رضا درویش 18 رأی، حمیدرضا گرشاسبی 13 رأی، اسماعیل حیدرپور 14 رأی، حسین پرویزی یک رأی آوردند. محمد رجائیان و الهام بصیری‌نیا نیز استعفا کردند. بدین ترتیب ترکیب جدید هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال متشکل از رئیس‌و نواب رئیس،احسان اصولی، طهمورث حیدری، بهرام رضائیان،‌، محمدرضا ساکت،خداداد افشاریان، احمدرضا براتی، میرشاد ماجدی شد.

تاج: تمام اتفاقاتی که گذشت را دور ریختیم

مهدی تاج پس از انتخاب به‌عنوان رئیس‌فدراسیون فوتبال در مجمع انتخاباتی این فدراسیون اظهار داشت: تشکر می‌کنم از دوستان. جای گله و گله‌گذاری نیست و همه اینها گذشت. باید دست به دست هم بدهیم برای رفع مشکلات فوتبال. از دو کاندیدای دیگر هم تقدیر و تشکر می‌کنم. از همه عزیزان مجمع و نهادهای نظارتی که می‌دانم خیلی زحمت کشیدند و کلیه اعضای هیئت بدوی و همه دوستان عزیزم و هیئت‌های فوتبال که من خودم را جزوی از آنها می‌دانم و دوستانی که عضو مجمع هستند، تشکر می‌کنم.

شهیدی: به احترام مجمع در انتخابات دخالت نکردیم

مجید شهیدی، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان پس از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس‌فدراسیون فوتبال درباره حواشی مجمع انتخاباتی این فدراسیون اظهار کرد: موضع آقای کامرانی‌فر و مکاتباتشان را بررسی می‌کنیم. اگر لازم باشد با او صحبت می‌کنم و اگر لازم باشد با او برخورد می‌کنیم ولی خطر تعلیق وجود ندارد. نماینده فیفا و AFC در مجمع انتخاباتی حضور داشتند و دیدند که انتخابات کاملا در دموکراسی برگزار شده است.

او درباره دلایل اعلام خبر لغو انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: آقای کامرانی‌فر طبق قوانینی که اعلام کرده‌اند، خبر لغو را دادند. موقعی که اعلام شد، من خواب بودم. من به فدراسیون فوتبال زیاد می‌روم. برای موضوع VAR و موضوعات دیگر به فدراسیون می‌روم.

تاج و قرارداد ویلموتس

همان‌طور که قرارداد 2.2 میلیون یورویی با مربی بلژیکی در حالی رقم خورد که پیش از حضور در ایران قراردادی نزدیک به 600 هزار یورو با ساحل عاج داشت و پس از جدایی از ایران طبق اعلام رسانه‌های خارجی با 450 هزار یورو راهی راجای کازابلانکا شد و به کسی هم برنخورد. مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال و امضاکننده این قرارداد از آن دفاع کرد و همچنان اعتقاد دارد که قرارداد خوبی امضا شده است.

استعفاهای گسترده پس از انتخاب دوباره

هنوز دقایقی از انتخاب مهدی تاج به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال نگذشته بود که وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتسال در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که به خاطر اینکه تفکراتش با تفکرات تیم مدیریتی جدید فدراسیون نیست، از سمتش استعفا می‌دهد.

روز بعد حسن کامرانی فر از سمت دبیر کلی استعفا کر دو محمدجواد پاینده سرپرست روابط عمومی فدراسیون هم از سمت خود استعفا کرد و ظاهرا حمید استیلی مدیر تیم ملی هم تصمیم به قطع همکاری با فدراسیون فوتبال گرفته و حالا در فاصله حدود 80 روز مانده به جام جهانی، فدراسیون باید دنبال سرپرست جدیدی برای تیم ملی باشد.

بیماری تاج چه شد؟

تاج در دوره قبل وقتی استعفا داد با این عنوان خود را کنار کشید که قل درد امانش را بریده ولی حال برگشت دوباره با همان ارا ریی دراسیون شد در صورتی که خبری از درد قلب نیست حال ذهن ها سمت آن میچرخد که آیا بهانه بوده یا واقعیت؟

 

 

منبع: تولیدی
ارسال نظر