|
|
کدخبر: 9831

ذخایر ارزی هند سقوط کرد

ذخایر ارزی هند سقوط کرد

ذخایر ارزی هند ۷.۹۴ میلیارد دلار کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح در ۲۳ ماه اخیر رسید.

به گزارش جدید پرس:

به نقل از ایندین بیزنس، داده‌های بانک مرکزی هند (RBI) نشان می‌دهد که ذخایر ارزی هند در هفته منتهی به دوم سپتامبر به میزان ۷.۹۴۱ میلیارد دلار، پایین‌ترین سطح در نزدیک به دو سال گذشته بود که به ۵۵۳.۱۰۵ میلیارد دلار کاهش یافت.

این پنجمین کاهش هفتگی ذخایر ارزی این کشور است. ذخایر فارکس در هفته منتهی به ۲۶ آگوست ۳.۰۰۷ میلیارد دلار و در هفته قبل ۶.۶۸۷ میلیارد دلار کاهش یافت.

ذخایر ارزی این کشور در ماه‌های اخیر به شدت کاهش یافته است زیرا بانک مرکزی هند به مداخله در بازارهای ارز برای دفاع از روپیه ادامه می‌دهد.

طبق ضمیمه آماری هفتگی بانک مرکزی هند، دارایی‌های ارزی که بزرگترین جزء ذخایر ارزی هستند، در هفته منتهی به دوم سپتامبر ۶.۵۲۷ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۴۹۲.۱۱۷ میلیارد دلار رسید. دارایی‌های ارزی در دو هفته گذشته ۲.۵۷۱ میلیارد دلار و ۵۷۷۹ دلار کاهش یافت.

دارایی‌های ارزی که به دلار آمریکا بیان می‌شوند شامل اثر افزایش یا کاهش ارزش ارزهای غیر دلاری مانند یورو، پوند استرلینگ بریتانیا و ین ژاپن است که در ذخایر ارز خارجی نگهداری می‌شود.

تمام اجزای ذخایر ارز در هفته مورد بررسی کاهش یافت.

ارزش ذخایر طلا در هفته منتهی به دوم سپتامبر ۱.۳۳۹ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۳۸.۳۰۳ میلیارد دلار رسید.

داده‌های بانک مرکزی هند نشان می‌دهد که ارزش حق برداشت ویژه هند (SDRs) در صندوق بین‌المللی پول در هفته مورد بررسی ۵۰ میلیون دلار کاهش یافت و به ۱۷.۷۸۲ میلیارد دلار رسید.

بر اساس ضمیمه آماری هفتگی بانک مرکزی هند، جایگاه ذخیره هند در صندوق بین‌المللی پول در هفته منتهی به دوم سپتامبر ۲۴ میلیون دلار کاهش یافت و به ۴.۹۰۲ میلیارد دلار رسید.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر