|
|
کدخبر: 22786

عیدی بهزیستی کی واریز میشود و چقدر است

عیدی بهزیستی کی واریز میشود و چقدر است

رییس سازمان بهزیستی گفت: امشب مبلغی به عنوان کمک هزینه معیشتی برای خانواده های تحت پوشش سازمان بهزیستی واریز می‌شود. امشب برای خانواده و مخاطبین معزز سازمان بهزیستی، افراد دارای معلولیت، بانوان سرپرست خانوار در آستانه عید سعید فطر مبلغی را به عنوان کمک معیشتی واریز خواهیم کرد.

به گزارش جدید پرس:

مبلغ کمک معیشتی چقدر است؟

سرانجام عیدی ناچیز مددجویان بهزیستی به میزان نصف مستمری یک ماه این افراد و با احتساب بُعد خانوار، واریز شد. ‌تک نفره ۲۷۳، دو نفره ۳۹۰، سه نفره ۵۴۶، چهار نفره ۷۰۲ و پنج نفره ۸۵۸ هزار تومان. مبلغ این عیدی متغییر بوده و از نصف حداقل مستمری شروع شده (مصوبه پارسال ۵۴۸ هزار تومان می باشد که نصف این مبلغ به عنوان حداقل عیدی پرداخت می شود) تا یک میلیون هفتصد و بیست هزار تومان که به تناسب در وجه مخاطبین عزیز امشب کارسازی خواهد شد.

 

دولت عیدی معلولان قانونی نیست!

کامران عاروان، مدیرعامل جامعه معلولان گفت: مستمری کمک‌هزینه یک معلول ۵۴۰ هزار تومان است، همین ۵۴۰ هزار تومان مستمری را هم با تعویق به معلولان می‌دهند! دولت ۶۱ درصد بودجه سازمان بهزیستی را داده، ۳۹ درصد پرداخت نشده است.

 

مددجویان چشم انتظار دریافت معوقات

سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تمام معوقات را پرداخت کند اما خلف وعده کرده و هنوز خبری از پرداخت حق و حقوق معلولان نیست.

روزهای آخر سال ۱۴۰۱ درحالی سپری می‌شوند که هنوز ۴۹ درصد از بودجه سازمان بهزیستی پرداخت نشده است و معلولان هشت ماه معوقه دارند.

سال به پایان رسید سفره معلولان رنگین نشد

بهزیستی می‌گوید که پرداخت معوقات منوط به اختصاص اعتبار است اما سازمان برنامه و بودجه سکوت کرده و معلولان هم در اعتراض به این شرایط تجمعات متعددی برگزار کرده‌اند.

سازمان برنامه و بودجه وعده داده بود که تا ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ تمام معوقات را پرداخت کند اما خلف وعده کرده و هنوز خبری از پرداخت حق و حقوق معلولان نیست.


واریز عیدی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مشروط شد

کمتر از دو هفته تا پایان سال جاری باقیمانده است اما هنوز مددجویان کمیته امداد و بهزیستی عیدی خود را دریافت نکرده‌اند. آیا این گروه امسال عیدی نمی‌گیرند؟

به گزارش تصویر زندگی، به نقل از تسنیم،‌ با وجود اینکه کمتر از دو هفته تا پایان سال باقی مانده افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی عیدی خود را دریافتن نکرده‌اند. گفته‌می‌شود در صورت تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه عیدی این گروه پرداخت می‌شود.

این در حالی است که در سنوات گذشته به میزان یک ماه مستمری به عنوان عیدی در اسفندماه به حساب مددجویان دو نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور واریز می‌شد. پیگیری‌های صورت گرفته حکایت از آن دارد که در این زمینه سازمان برنامه و بودجه باید اعتبارات مورد نیاز را تخصیص بدهد تا عیدی به مددجویان این دو نهاد واریز شود.

البته تنها مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بدون عیدی نمانده‌اند. دولت امسال هنوز عیدی بسیاری از افراد را پرداخت نکرده است. آن هم در حالی که تنها چند روز تا پایان سال جاری مانده است. از طرف دیگر،‌ در حالی این گروه‌ها منتظر دریافت عیدی خود هستند که وزیر اقتصاد امروز قول داده که افراد تحت پوشش این دو نهاد و سه دهک اول ایثارگران، در چند روز آینده سهام عدالت دریافت کنند.

لازم به ذکر است که میزان عیدی افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی معادل یک ماه مستمری است که دریافت می‌کنند و این مبلغ بر اساس تعداد اعضای خانوار پرداخت می‌شود.

عیدی بهزیستی

مبلغ عیدی مستمری بگیران بهزیستی چقدر است؟

با توجه به پرداخت عیدی مستمری بگیران مسیحی سازمان بهزیستی در دی ماه سال جاری معادل یک ماه مستمری (برای خانوارهای یک نفره۵۴۶ هزار تومان، خانوارهای دونفره ۷۸۰ هزار تومان، خانوارهای سه نفره یک میلیون و ۹۲ هزار تومان، خانوارهای چهار نفره یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و خانوارهای پنج نفر و بیشتر یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان) پردات گردید. انتظار می رود همین مبالغ نیز به عنوان عیدی برای مستمری بگیران سازمان بهزیستی واریز شود.

عیدی بهزیستی کی واریز میشود

انتظار می رود طبق روال سال گذشته هفته چهارم اسفند ماه ۱۴۰۱ عیدی مستمری بگیران بهزیستی واریز شود. تاریخ دقیق پرداخت عیدی مستمری بگیران بهزیستی اعلام نشده است.


واریز عیدی مددجویان مسیحی سازمان بهزیستی

(۱۴۰۱/۱۰/۱۲) معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور همزمان با سال نو میلادی از واریز معادل یک ماه مستمری به عنوان عیدی به حساب مددجویان مسیحی سازمان بهزیستی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، علیرضا انجلاسی در این خصوص گفت: به مناسبت سال نو میلادی برای خانوارهای یک نفره  ۵۴۶ هزار تومان، خانوارهای دونفره ۷۸۰ هزار تومان، خانوارهای سه نفره یک میلیون و ۹۲ هزار تومان، خانوارهای چهار نفره یک میلیون و ۴۰۴ هزار تومان و خانوارهای پنج نفر و بیشتر یک میلیون و ۷۱۶ هزار تومان به عنوان عیدی پرداخت شد.


عیدی مددجویان بهزیستی پرداخت شد

(۱۴۰۰/۱۲/۲۳) ایرنا نوشت: معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: عیدی مددجویان بهزیستی امروز دوشنبه همراه با مستمری آنها پرداخت شد.

سید مرتضی حسینی افزود: مبلغ عیدی همراه با مستمری برای خانواده پنج نفره، یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، برای خانواده چهار نفره، یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، برای خانواده  ۳ نفره، یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، برای خانواده ۲ نفره، ۷۳۰ هزار تومان و برای خانواده یک نفره ۵۲۵ هزار تومان است که بخشی مستمری و مابقی عیدی است

وی خاطرنشان کرد: مبلغ عیدی به تنهایی برای خانواده پنج نفره ۵۵۰ هزار تومان، خانواده چهار نفره ۴۵۰ هزار تومان، خانواده سه نفره ۳۵۰ هزار تومان، خانواده ۲ نفره ۲۳۰ هزار تومان و خانواده یک نفره ۱۷۵ هزار تومان بوده است.

حسینی تاکید کرد: مجموع مستمری بین تعداد مددجویان براساس بودجه سالانه پرداخت می شود. به گفته وی، هفت میلیون نفر مددجو تحت پوشش بهزیستی هستند که ۲ میلیون نفر از آنها  مستمری بگیر معیشتی بهزیستی هستند.

 

منبع: خبرفوری
خواندنی‌ها
ارسال نظر
نظرات شما
 • زهرا از همدان 0

  سلام ببخشید یه سوال برای من پیش اومده که مستمری فروردین که واریز نشد اما ما دو نفریم و تحت پوشش بهزیستی ۳۹۰ تومن برامون ریختن که یه بار میگن عیدی هست .یه بار میگن کمک معیشتی هست یه بار میگن عیدی ماه رمضون هست و یه بار میگن از محل فطریه هایی که کمک کردن پرداخت شده این مبلغ به چند عنوان هستش اخه مستمری این ماه رو هم که ندادن یکی میگه شاید نصف مستمری این ماهه که ریختن میخواستم بدونم واقعا مستمری این ماه رو نصف کردن و دادن

 • صیادی 0

  سلام عیدی کجابودنه اجاره خانه ونه هزینه دارو ونه هزینه تحصیل دوتابچه محصل کمک نمیکنن اخه به کجابایدشکایت کنیم پول پیش هم نداریم

 • مصطفی قربانی مهر 0

  سلام علیکم.چرا به قطع نخاع ها هیچ عیدی نمیدهند

 • یوسف نکونام 0

  تنها جماعتی که حق وحقوق مشخصی در دولت ندارند همین معلولین بینوا هستند که هم از روزگار چوب خوردند که ناقص هستند هم از ... درکل مستمری که جزع حقوق ومزایا حساب نمیشه بکار ضمانت خود اعضا خانووده نمیاد کسی هم ضامن یک معلول بیکار وبی پول نمیشه بیمه عمر نیستند واقعا چطوری زنده اند بندگان خدا

 • unknown 0

  کلا حق وحقوقی واسه معلولین به معنای واقعی قاعل نیستند مستمری که از اسمش مشخصه کمک ناچیز از طرفی هیچ تضمینی واسه معلول وخانواده اش نیست هرچه بیشتر عمر میکنند و گرانی وتورم ونبود امکانات حالا مستمری که احتمال بایک اشاره یک کارمند که از طرف خوشش نیومده در استانه قطع دست این خانواده بینوا هم جایی بند نیست به چرخه فقر ومصیبت برمیگردند

 • unknown 0

  فقط یک قانون حمایت کامل از معلولین وخانوادهایشان نیاز هست که ظاهرا کسی علاقه ای به پیگیری ان ندارد به نظر بنده حتی کمیته امداد باز از بهزیستی بهتر عمل میکند ومدد جویانش بیشتر دررفاه هستند