|
|
کدخبر: 1796

اخرین اخبار رتبه بندی معلمان / ویرایش پایانی آیین نامه رتبه بندی فرهنگیان بدون حضور نمایندگان ناظر!

عضو ناظر مجلس در کمیته تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان با انتقاد از تعلل دولت در تصویب آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان، تصریح کرد: در قانون قید شده که دولت مکلف است ظرف مدت یک ماه آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان را مصوب کند ولی شاهد تعلل کارشناسان دولت در تصویب آیین نامه اجرایی هستیم.

به گزارش جدید پرس:

محمد وحیدی درباره آخرین وضعیت تدوین آیین نامه اجرایی مجلس، اظهار کرد: در ماده 9 قانون رتبه بندی معلمان به لحاظ زمانی ملاحظه‌ای وجود دارد و آن هم اینکه آیین نامه اجرایی باید با محوریت وزارت آموزش و پرورش و همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی ظرف مدت یک ماه به تصویب برسد اما در حال حاضر پس از گذشت دو ماه از ابلاغ این قانون، هنوز هیچ مصوبه‌ای در دولت در خصوص رتبه بندی معلمان تصویب نشده است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعلل در تصویب آیین نامه اجرایی حتی با دستور رئیس جمهور نیز سرعت نمی‌گیرد، افزود: آیین‌نامه اجرایی در کمیته تدوین آیین‌نامه به دفعات مکرر ویرایش شد ولی مشخص نیست به چه دلیلی در حال حاضر در کمیسیون‌های دولت، بدون حضور نمایندگان ناظر مجلس مجدداً ویرایش می‌شود.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر مجلس برای برای اجرای این قانون در 6 ماهه دوم سال 1400 رقمی معادل 13 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرد و برای سال 1401 نیز رقمی معادل 25 هزار میلیارد تومان در نظر گرفت، اما متأسفانه دولت به جای ابلاغ این قانون برای اجرا از 31 شهریورماه 1400، به دنبال محاسبه کسورات است. در حالیکه می‌توان این کسورات را با یک قانون متمم جبران کرد ولی ما معتقدیم حتی در صورت اجرا کسوراتی هم ایجاد نخواهد شد.

وحیدی اضافه کرد: موضوع پرداخت پاداش پایان خدمت و سایر کسورات آموزش و پرورش هیچ ارتباطی به اجرای قانون رتبه بندی معلمان ندارد؛ در طول سنوات گذشته هم، کسورات نام برده از اعتبارات خود وزارتخانه مربوطه پرداخت شده است.

برخی در بدنه دولت خلاف دستور رئیس جمهور عمل می‌کنند

عضو ناظر مجلس در کمیته تدوین آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان تأکید کرد: سئوال این است، چرا باید رویکردی اعمال شود که ما پاسخگوی تبعات اجتماعی آن باشیم، درحالیکه رئیس جمهور بارها دستور تسریع در اجرای قانون رتبه بندی را صادر کرده اما کارشکنی‌هایی از بدنه دولت صورت می‌گیرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد که از گذشته همچنان در بدنه دولت حضور دارند خوراک و اطلاعات غیرواقعی و بدون نظر وزیر آموزش و پرورش به رئیس جمهور گزارش می‌دهند و این خوراک غلط، موجب نارضایتی قشر فرهنگیان جامعه شده است

 

منبع: خانه ملت
ارسال نظر

نظرات شما
 • Azad 0

  همه اش فیلمه . حرف هم بزنی میگن معاند وضد انقلاب واحیانا محارب .میگن از مجاری قانونی حقتون رو طلب کنید. مجاری قانون بالاتر از مجلس ودولت وشورای نگهبان. من سال آخر خدمتم هست ومهر ماه مرخص .امیدی هم دیگه ندارم . اگه تو نظام بودم جایگاهم سرهنگ تمامی بود . الان یک استوار اندازه یک لیسانسه با مدیریت حقوق می گیره.

 • عباس 0

  عدم حضور نمایندگان ناظر مجلس بمعنی فریب‌کاری دولت بخصوص سازمان برنامه و بودجه است و البته واکنش بعدی فرهنگیان عزیز سراسر کشور حضور حداکثری مقابل سازمان برنامه و بودجه توسط کل فرهنگیان سراسر کشور در پایتخت یعنی تهران خواهد بود و این تجمعات تا قبل از پایان مردادماه در صورت اجرایی نشدن کامل رتبه‌بندی یعنی شش ماهه دوم ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ مد نظر است اتفاق خواهد افتاد و دولت در برابر این تجمعات محکوم به پاسخگویی برای اجرا نکردن قانون مجلس خواهد بود.....

 • unknown 4

  معلمان اگه تعطیل نباشند روزی 4ساعت درس میدن تابستان هم که مسافرت میرن همش تعطیله جالبتر از معلمان مدیران و معاونان هستند که از اولیا و غیره پول که میگرند همش تک جیب خودشان میره حتی زورشان میاد ی مایع دستشویی بخرند از این پولا

 • ایران 0

  خدایا دیگه حالمون از هر چی رتبه بندیه بهم میخوره آخه کی این همیه دروغ میخواد تموم شه..شما رو بخدا تموم کنید اینهمه پستی رو