|
|
کدخبر: 15415

باورنکردنی/ درآمد ماهیانه هر سطل زباله چقدر است؟

باورنکردنی/ درآمد ماهیانه هر سطل زباله چقدر است؟

در محله تحت پوشش ما حدود ۲۰ عدد مخزن زباله وجود دارد. درآمد ماهانه از هر سطل یک میلیون تومان است. درآمدمان هم از ۱۵ تا ۲۰ و ۲۵ میلیون تومان است.

به گزارش جدید پرس:

سعید ۳۱ ساله زباله گرد تهرانی که به‌تازگی توسط پلیس تهران دستگیرشده است، می‌گوید:گروهی سنی زباله‌گردها متنوع است از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگسال، از بچه‌ شهرستانی‌ها گرفته تا اتباع خارجی؛ چون در این بین آنچه مهم است درآمد بالای حاصل از طلای کثیف است.

در بحث زباله و انتقال و تفکیک آن اگرچه شهرداری مسئول است و در این بین پیمانکاران نقش دارند اما درآمد میلیاردی حاصل از زباله و پسماند باعث شده در موضوع زباله‌ها، هر منطقه مافیایی خاص برای خودش داشته باشد تا جایی که پای اراذل و اوباش سابقه‌دار هم به موضوع گونی‌ به‌دوش‌های زباله گرد باز شده است.

حتی کار به جایی کشیده شده که یکی از اراذل به‌نام، ۸۰ وانت برای امر زباله خریده و بین نوچه‌ها و کارگرانش گذاشته تا بتوانند به راحتی زباله را جمع آوری و منتقل کنند.

فعالیت مافیای زباله در استخدام و بکارگیری کارگران ۱۵ تا ۲۲ ساله _ که تعداد زیادی از آنها اتباع خارجی بدون مجوز هستند_ و دادن دستمزد ۱۰_ ۱۵ تا ۲۰ میلیونی و حتی بیشتر محدود نشده و به زد و خورد و درگیری مسلحانه منجر شده است تا آنجا که «سرهنگ سعید راستی» رئیس مرکز عملیات سازمان اطلاعات پلیس تهران از دستگیری عامل تیراندازی در درگیری مسلحانه‌ای که باعث مجروحیت و تیر خوردن ۲ نفر شده، آن هم بر پسماند و زباله، خبر می‌دهد.

جالب است که فرد دستگیر شده از اراذل سابقه‌دار و خود از پیمانکارانی بوده است که قبلاً دارای مجوز بوده اما با پیمانکار جدید و دارو دسته‌اش سر ناسازگاری گذاشته و در درگیری با شمشیر و چوب و تفنگ به جان هم افتاده‌اند.

متهم پرونده سعید ۳۱ ساله با قد بلند و گوش‌های شکسته_ که نشان از کشتی‌گیر بودنش در سال‌های گذشته دارد_ با سر و گردن و بدن و دست‌های تاتو کرده در وهله اول می‌گوید که شغلش کابینت‌ساز است.

شما که شغل داشتی پس چرا وارد مافیای زباله شدی؟

کار کابینت‌سازی کساد بود برای همین وارد آشغال و زباله شدم. درآمد روزانه‌ام خوب بود و کفاف زندگی را می‌داد؛ در محله تحت پوشش ما که کوچک است حدود ۲۰ عدد مخزن زباله وجود دارد که درآمد ماهانه از هرکدام از سطل‌ها یک میلیون تومان است. چهار کارگر دارم آنها زباله را جمع آوری و تفکیک می‌کنند درآمدمان هم از ۱۵ تا ۲۰ و ۲۵ میلیون تومان متغیر است.

از درگیری می‌پرسم و علت دستگیری؛ با صدای بلند می‌گوید دستگیر نشدم، خودم، خودم را معرفی کردم.

شاکی مصدوم داری جریان چیست؟

سر پسماند درگیر شدیم. آنها با چاقو و شمشیر بودند و من هم با سلاح گرم، شلیک کردم و مجروح شدند. آنها سه نفر بودند و ما هم سه نفر، شمشیر داشتند و چاقو، ما هم دو نفرمان چوب داشت و من هم اسلحه. آنها دونفر از بچه‌های ما را مصدوم کردند من هم به آنها شلیک کردم.

اسلحه را از کجا آوردی؟

بادی به غبغب می‌اندازد و می‌گوید: غنیمتی از توی یک دعوا در یافت‌آباد به دستم رسید! آخر دعوا وقتی داشتند فرار می‌کردند از کمرشان افتاد و ما هم به غنیمت برداشتیم آن هم ۶ ماه پیش.

«سعید» هفت تا هشت مورد سابقه دارد. ۳.۵ سال زندان رفته؛ آن هم به علت شرارت و درگیری و حالا هم سر درگیری مسلحانه و جنگ زباله‌ای که راه انداخته بودند!

 

منبع: همشهری
ارسال نظر