|
|
کدخبر: 14971

گزارش رسمی از نوسانات قیمت دلار در بازار

گزارش رسمی از نوسانات قیمت دلار در بازار

براساس اعلام بانک مرکزی، متوسط قیمت فروش یک دلار آمریکا در هفت ماهه ابتدایی امسال در بازار آزاد شهر تهران ۲۹ هزار و ۸۳ تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۶.۴ رشد داشته است.

به گزارش جدید پرس:

بانک مرکزی متوسط قیمت دلار و یورو در هفت ماه ابتدای امسال را اعلام کرده که نرخ فروش این دو نوع ارز در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۱۶.۴ و ۳.۵ درصد رشد داشته است.

در گزارش بانک مرکزی آمده است که در شهریور امسال متوسط قیمت فروش یک دلار آمریکا در بازار آزاد تهران ۳۱ هزار و ۴۴۸ تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال گذشته به‌ترتیب ۶.۳ و ۱۵.۳ درصد افزایش داشته است.

البته، حداقل و حداکثر نرخ فروش یک دلار آمریکا در ماه مذکور به ترتیب ۳۰ هزار و ۶۶۲ تومان و ۳۱ هزار و ۹۴۳ تومان اعلام شده است.

همچنین در مهر ماه سال جاری، متوسط قیمت فروش یک یورو در بازار آزاد تهران ۳۱ هزار و ۲۷۸ تومان بوده که در مقایسه با ماه قبل ۴.۶ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۱.۲ درصد کاهش داشته است.

براساس اعلام ایسنا، از سوی دیگر، حداقل و حداکثر نرخ فروش یک یورو در ماه مذکور به‌ترتیب ۳۰ هزار و ۶۸۷ تومان و ۳۱ هزار و ۷۵۲ تومان بوده است.

محاسبات بانک مرکزی نشان می‌دهد، در هفت ماهه ابتدایی امسال، متوسط قیمت فروش یک دلار آمریکا در بازار آزاد شهر تهران ۲۹ هزار و ۸۳ تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۶.۴ رشد داشته است. 

بنابر این محاسبات، متوسط قیمت فروش یک یورو در بازار آزاد شهر تهران در این مدت نیز ۳۰ هزار و ۶۵۵ تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳.۵ درصد رشد داشته است.

 

 

منبع: اکوایران
ارسال نظر