|
|
کدخبر: 13151

عقب نشینی معامله گران بزرگ در بازار دلار/ نوسان گیران مترصد بالا رفتن قیمت!

عقب نشینی معامله گران بزرگ در بازار دلار/ نوسان گیران مترصد بالا رفتن قیمت!

گفته می شود که بازیگران باتجربه بازار در هفته اخیر تمایل زیادی به معامله نشان نداده اند و در انتظار شفاف تر شدن مسیر حرکتی دلار هستند.

به گزارش جدید پرس:

پس از اینکه دلار نتوانست در روز سه شنبه به بالای سطح مقاومتی 36 هزار و 500 تومان نفوذ کند، فروش های ارزی به تدریج شدت گرفت. دلار در اولین گام از فاز نزولی، کانال 36 هزار تومان را از دست داد و به دنبال آن، افت تا محدوده 35 هزار و 500 تومان را تجربه کرد.

از نگاه برخی فعالان، بازیگران افزایشی دست به یک عقب نشینی تاکتیکی زده اند. آن ها پس از اینکه متوجه شدند، سطح عرضه ارز بالاتر رفته است و بازارساز نیز نسبت به نوسان اسکناس آمریکایی با حساسیت فزاینده ای پاسخ می دهد، تصمیم گرفته اند به طور موقت از خریدهای قبلی خود کسب سود کنند و در انتظار خرید ارز در محدوده های پایین تر باشند. شماری از فعالان باور دارند، نوسان گیران سعی کرده اند که با احتیاط رفتار کنند و منتظر فرصت های بعدی برای بالا رفتن قیمت باقی بمانند.

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که اسکناس آمریکایی محدوده 35 هزار و 300 تومان را از دست بدهد، شانس دلار برای رفتن به کانال 34 هزار تومان زیاد خواهد شد. افزایشی های بازار در شرایط کنونی نیاز دارند که حداقل اسکناس آمریکایی را به کانال 36 هزار تومان برگردانند. 

گفته می شود که بازیگران باتجربه بازار در هفته اخیر تمایل زیادی به معامله نشان نداده اند و در انتظار شفاف تر شدن مسیر حرکتی دلار هستند. بازارساز در میانه های هفته موفق شده است، سد راه نیروهای افزایشی شود، ولی برای اینکه معامله گران حسی از ثبات را به دست بیاورند، نیاز است که حداقل چندین هفته نوسان دلار به بالای پنج درصد نرسد.

 

منبع: اکوایران
ارسال نظر