|
|
کدخبر: 14789

وزارت ارتباطات، مصوبه ستاد تنظیم بازار برای افزایش تعرفه ثابت تلفن را ابلاغ کرد

وزارت ارتباطات، مصوبه ستاد تنظیم بازار برای افزایش تعرفه ثابت تلفن را ابلاغ کرد

وزارت ارتباطات مصوبه ستاد تنظیم بازار در‌خصوص دریافت هزینه حداقل نگهداری تلفن ثابت را به شرکت مخابرات ایران ابلاغ کرد. بر این اساس، مخابرات می‌تواند به دریافت هزینه ثابت 10 الی 20 هزار تومانی از مشترکانش ادامه دهد.

به گزارش جدید پرس:

دریافت هزینه ثابت از مشترکین مخابرات،‌ طی دو ماه گذشته با حواشی بسیاری همراه شده است. پس از حمایت ضمنی وزیر ارتباطات از این موضوع، حال وزارتخانه تحت امر او مصوبه ستاد تنظیم بازار در این خصوص را به شرکت مخابرات ابلاغ کرد.

به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، مصوبه شماره یک، جلسه شماره 338 مورخ 27 شهریورماه 1401 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و الحاقیه موضوع ماده 6 مصوبه مذکور (با عنوان الحاقیه شماره 4 پروانه شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شد تا با رعایت قوانین و مقررات و مفاد موافقت‌نامه پروانه اجرایی شود.

این الحاقیه در چارچوب مصوبه مورخ 26 مردادماه 1401 ستاد تنظیم بازار در قالب اعطاکننده پروانه (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) به دارنده پروانه (شرکت مخابرات ایران) ابلاغ شده است و قابلیت اجرایی دارد.

ستاد تنظیم بازار 26 مرداد‌ماه امسال تشکیل جلسه داده و به مخابرات اجازه داد تا هزینه ثابت 20‌ هزار تومانی از مشترکین تهرانی، 15 هزار تومان از مشترکین مراکز استان‌ها و 10هزار تومان از سایر شهرها بگیرد.

منطقه جغرافیایی مکالمه بر حسب دقیقه معادل ریالی حداقل پرداخت ماهانه
تهران 4444 200.000
سایر مراکز استان 3333 150.000
سایر شهرها 2222 100.000

البته این رقم، حداقل کارکرد است؛ بدین معنی که فردی که پیش از این در تهران 30 هزار تومان پول تلفن پرداخت می‌کرده است، هنوز نیز 30 هزار تومان می‌پردازد و مبلغ اضافه‌ای نمی‌دهد. فردی هم که تاکنون در تهران کمتر از 20 هزار تومان پول تلفن پرداخت می‌کرده است، هر ماه باید حداقل هزینه 20 هزار تومانی را پرداخت کند.

پس از واکنش اخیر شورای رقابت به اقدام مخابرات و ضدرقابتی دانستن این موضوع، «عیسی زارع‌پور» در مصاحبه‌ای اظهار داشت اگر منابع مالی مخابرات تأمین نشود، این شرکت ورشکست خواهد شد.

منبع: دیجیاتو
ارسال نظر