|
|
کدخبر: 9148

از دایره طلایی تا استیج

حواشی دیوارنگاره تختی " خواننده‌ معروفی که کشتی می‌گرفت!

حواشی دیوارنگاره تختی "  خواننده‌ معروفی که کشتی می‌گرفت!

رونمایی از دیوارنگاره جهان پهلوان تختی سبب شد یکی از خوانندگان مشهور برای اولین بار به روزهایی اشاره کند که خودش کشتی می‌گرفت.

به گزارش جدید پرس:

 روز چهارشنبه (9 شهریور) مراسم رونمایی از دیوارنگاره جهان پهلوان غلامرضا تختی با حضور رئیس فدارسیون کشتی و جمعی از مسئولان و مردم برگزار شد.

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی به همراه جمعی از مسئولان و اهالی این رشته در مراسم حضور پیدا کردند و شاهد رونمایی از دیوارنگاره‌ای بودند که به مناسبت زادروز جهان پهلوان تختی و روز ملی کشتی در محله شوش تهران به نمایش درآمد.

این مراسم برخلاف نام بزرگ جهان پهلوان تختی، حاشیه‌های عجیبی داشت. از کنایه‌های رسول خادم رئیس پیشین فدراسیون تا جواب تند و تیز علیرضا دبیر رئیس فعلی فدراسیون کشتی؛ حاشیه‌هایی بسیار پررنگ که بر متن چربید. حالا و با گذشت چند روز از برگزاری، ماجراها پیرامون این مراسم ادامه دارد.

 

 

اکنون علیرضا افتخاری، خواننده مشهور و آوازخوان آثار ماندگاری مانند «نیلوفرانه» و «صیاد» نیز در این باره صحبت و البته خاطراتی نیز تعریف کرده است.

او در برنامه تلویزیونی «شب فیروزه‌ای» در خصوص دیوارنگاره جهان پهلوان تختی گفت:

تصویر تختی تصویر ماندگاری است. باد و باران در آن تصویر در برابر آن فضای آسمانی خودش را می‌بازد.

این موسیقیدان با گلایه از موقتی بودن این دیوارنگاره تصریح کرد:

ناراحت کننده است که فقط ۱۰ تا ۱۵ سال این تصویر خواهد ماند، زیرا این کار اهمیت ویژه‌ای دارد. ما باید به گونه ای این آثار را کار کنیم که مدت زیادی باقی بمانند. کارهای ما از خشت و گل است و مرمت آن سخت است. ما وقتی داریم تصویری را روی دیوار کار می‌کنیم، باید ماندگاری تصویر را بیشتر کنیم.

علیرضا افتخاری سپس با یادآوری خاطره‌ای گفت:

من زمانی کشتی می‌گرفتم و ورزشکار بودم. در یک مسابقه باختم و این اتفاق تا مدت‌ها سرلوحه صحبت‌های پدر من شده بود، زیرا مردمان این سرزمین بر مردانگی و جوانمردی تعصب دارند. ما نیز بر الگوهای سرزمین خودمان تعصب داریم و با کشیدن تصویرشان، می‌خواهیم آنها را ماندگار کنیم»

 

منبع: طرفداری
هم اکنون دیگران می‌خوانند
ارسال نظر