|
|
کدخبر: 15753

پایتخت کره شمالی قرنطینه شد

پایتخت کره شمالی قرنطینه شد

مقامات در پیونگ‌یانگ به دلیل افزایش موارد یک بیماری تنفسی نامشخص، دستور یک قرنطینه پنج روزه را صادر کردند.

به گزارش جدید پرس:

 وب‌سایت ان‌کی که بر کره شمالی نظارت دارد گزارش داد، این اطلاعیه به کووید ۱۹ هیچ اشاره‌ای نکرده اما تاکید داشته که ساکنین پیونگ‌یانگ ملزم هستند تا پایان روز یکشنبه در خانه‌های خود بمانند و باید هر روز چندین بار دمای بدن‌شان چک شود.

این وب‌سایت روز سه‌شنبه گزارش داده بود که ساکنین پیونگ‌یانگ در آستانه اقدامات احتیاطی سخت‌گیرانه، برای خرید اقلام مورد نیاز خود به فروشگاه‌ها هجوم برده و در حال ذخیره مواد غذایی و دیگر کالاهای ضروری هستند. هنوز مشخص نیست که آیا دیگر بخش‌های این کشور قرنطینه‌های جدیدی اعمال کرده‌اند یا خیر.

کره شمالی سال گذشته برای نخستین بار به شیوع کووید ۱۹ اذعان کرد اما تا اوت “پیروزی” خود بر این ویروس را اعلام کرد.

کره شمالی ظاهرا به خاطر نداشتن تجهیزات برای انجام آزمایش جمعی کرونا، هرگز تعداد دقیق مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام نکرد. در عوض، این کشور تعداد روزانه بیماران مبتلا به تب را گزارش کرد؛ آماری که به ۴.۷۷ میلیون تن از کل جمعیت ۲۵ میلیون نفری کره شمالی رسیده بود. اما کره شمالی از ۲۹ ژوئیه سال گذشته چنین مواردی گزارش نداده بود.

رسانه‌های دولتی کره شمالی به گزارش دادن درباره اقدامات مقابله با پاندمی برای مبارزه با بیماری‌های تنفسی از جمله آنفلوانزا ادامه داده‌اند اما هنوز درباره این دستور قرنطینه گزارشی منتشر نکرده‌اند.

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر