|
|
کدخبر: 15651

مراقب باشید؛ خانه شما در معرض حمله سایبری قرار دارد

مراقب باشید؛ خانه شما در معرض حمله سایبری قرار دارد

بر اساس نظر کارشناسان حمله هکری در خانه می‌تواند تقریبا هر جایی را حتی یخچال‌های هوشمند منازل مسکونی را مورد هدف قرار دهد.

به گزارش جدید پرس:

کارشناسان سایبری گفته‌اند که دستگاه‌های خانه هوشمند به طور فزاینده‌ای از سوی هکرها برای نفوذ «مجازی» به خانه شمامورد حمله قرار می‌گیرند. از آنجایی که بسیاری از ابزارها و لوازم خانگی ما به اینترنت متصل هستند، مطمئن شوید که وسایل خانه هوشمند خود را به روز نگه می‌دارید و با رمز عبور از آن‌ها محافظت می‌کنید.

دارن گوچیون، کارشناس سایبری، مدیر عامل کمپانی «کیپر سکوریتی»( Keeper Security) ،  در این باره می‌گوید حمله هکرها به دستگاه‌های هوشمند منازل مسکونی یک خطر بزرگ ایجاد می‌کند. دارن نسبت به در خطر بودن دستگاه‌های IoT (اشیایی که به اینترنت متصل هستند) هشدار داد.  او گفت حمله هکری می‌تواند هر چیزی در خانه را در بربگیرد، از یخچال گرفته تا تلویزیون، یا سیستم های خانه هوشمند برای گرمایش، دوربین یا زنگ در. بدون مراقبت کافی از این دستگاه‌ها، هکرها می‌توانند از طریق آن‌ها اجازه دسترسی به خانه‌های شما را پیدا کنند.

این کارشناس سایبری در ادامه به سان گفت: برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء خانگی مانند یخچال‌های متصل، ترموستات‌های هوشمند و قفل‌های هوشمند خطر نفوذ هکری وجود دارد.  در واقع این دستگاه‌ها برای برای مجرمان سایبری زمینه و ابزار کافی برای ورود به منازل مسکونی را فراهم می‌کند.

دارن ادامه داد: «دستگاه‌های اینترنت اشیاء خانگی اغلب توسط مجرمان سایبری برای ایجاد «بات‌نت» استفاده می‌شوند.که می توانند از آن برای اجرای یک نوع حمله سایبری به نام انکار سرویس توزیع شده (DDoS) استفاده کنند. این به هکرها اجازه می‌دهد تا از سیستم‌های شما برای هدف قرار دادن سایر قربانیان یا کسب‌وکارها با حمله‌ای که شبکه‌های آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، استفاده کنند.

این کارشناس سایبری توضیح داد: اما متأسفانه این همه ماجرا نیست. در داخل خانه شما، دستگاه‌های اینترنت اشیا ناامن می‌توانند به بازیگران بد دسترسی کامل به شبکه شما، پشت فایروال و روتر شما را بدهند. بیشتر فایروال ها فقط ترافیک ورودی را مسدود می‌کنند و به هر دستگاهی که ممکن است کد مخرب روی آن داشته باشد اجازه می‌دهد اطلاعاتی را به خارج از شبکه شما ارسال کند.این بدان معناست که یخچال شما می تواند به عنوان یک دستگاه نظارت یا ربات برای بازیگران بد عمل کند.

 

منبع: همشهری
ارسال نظر